| kapsunik99 a întrebat:

Funda! Buna, vreau sa imi fac un site/blog, etc. in care sa postez mai multe lucruri. De ex:
1Creatii hand-made (bratari,lantisoare, charms, etc) prin poze sau videoclipuri.
2.muzica
3.filme
4.poze
5.Povesti, etc
Vreau sa ma ajutati cu:
1. Programul cu care pot face site-ul (unul cat mai usor si simplu)
2.Numele siteului.
3. Alte idei pentru. postari.
MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| MrAnderson a răspuns:

Salut,

In primul rand, iti trebuie un domeniu.
Asta inseamna ca trebuie sa-i gasesti un nume.
handmade-jewels.com sau alt nume de genul.
Domeniul costa in general cam 10 euro pe an.
Daca nu, fa-ti pe blogspot, sau pe wordpress, si poti pune acolo direct orice vrei. big grin

Daca vrei musai sa fie site-ul tau, editoare html sunt o gramada.

2 răspunsuri:
| Brotacelul a răspuns:

HowTo, Diverse, FunStuff...
Recomand www.ucoz.ro - mie personal mi se pare super usor de folosit.
Alte idei: incearca sa nu adaugi din fiecare cate putin ca va iesi o amestecatura - si nu stiu cat va fi de placuta. Incearca sa le grupezi pe categorii si nu te arunca in prea multe subiecte :)

| AntoniaCristina a răspuns:

Pai site: ucoz
nume: Creati de 5*
Idei: Poezii, Cum sa faci..., Cuafuri.