| AvrilLivigne a întrebat:

Funda.Cine o pus contestatie la examen la testarile nationale cl a 8-a, si ce a scris in contestatie?

2 răspunsuri:
| Dooolce a răspuns:

Eu am facut contestatie.Iti da acolo directorul o foaie pe care trebuie sa completezi CNP-ul, seria, numele tau, materia la care vrei sa depui contestatia si de la ce scoala provii.

| Lovξ a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa mergi cu un parinte nu singur, acolo vei sta cu parintele respectiv si cu un profesor ca sa rezolvi inca o data acel examen, ca sa nu fie nici o indoiala tu trebuie sa raspunzi exact cum ai facut la evaluare la ce te intreaba acel profesor ca sa iti dai seama cu greselile si cu cerintele corecte cat ar fi terbuit sa iei. eu am facut la romana si am procedat la fel. si dupa iti va da o fisa de completat de aceea tr sa aiba la el (parintele tau) buletinul si un pixlaughing cam atat. succes daca ai facut si tu:X:X:X:X