| Tiger7777 a întrebat:

La examen, nota finala e cea de la contestatie, nu?

Răspuns Câştigător
| andeeutzyka a răspuns:

Dupa contestatie nota poate ramane la fel in cazul in care diferenta este mai mica de 50 de sutimi. ex: nota de la examen este 8, 75, iar dupa contestatie este 9. Diferenta este mai mica de 0, 5 asa ca nota ramane 8, 75, daca dupa contestatie nota era 9, 25 atunci ramanea 9, 25.
P.S. daca nota de la contestatie e mai mica se aplica aceleasi reguli

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da. ORice schimbare dupa contestatie ramane, nu mai e valabila fza cu 50 de sutimi.

| AFR81 a răspuns:

Da. Notele finale vor fi afisate dupa rezolvarea contestatiilor.

| Tiger7777 explică:

Imi cer scuze tuturor, daca stiam nu dadeam funda la andeeutzyka...

| Evelinmariaa a răspuns:

In cazul in care faci contestație, nota finala va fi cea de la contestație.

| Edyez a răspuns:

Ai dat funda la un răspuns greșit. De anul acesta nota după contestație de schimba chiar daca diferența e de 10 sutimi. Deci daca tu ai luat la romana 8, 10 și faci contestație vei avea nota finala 8, 20.

| Lvc2000 a răspuns:

Da, nota finală va fi cea dupa contestatie, chiar daca ai primit 20 de sutimi ti se vor aduna deoarece s-a scos regula de 50 de sutimi..nu-i mai asculta pe ceilalți ca la noi nu se mai procedează cum a fost la ei