| Alex95BV a întrebat:

Funda! Cum se noteaza atestatul la engleza, bilingv clasa a XII a? Cat se acorda pe lucrare si cat pe prezentare? Pe diploma se trece nota? Ce apare pe diploma? Mersi!

1 răspuns:
| Rechin a răspuns:

Sunt 2 probe: scris-lucrare (maxim 60 puncte) si oral (30 puncte)
La scris e doar gramatica iar la oral vei trage un biletel pe care e scris un text. Tu va trebui sa vorbesti in engleza despre acel text si o sa iti mai puna ei cateva intrebari gen: daca mai ai frati. daca ai animale..etc nu te intreaba chesti de cultura generala. Funda?