| Mariajujijo95 a întrebat:

FUNDA big grin Buna! Cum as putea sa fac sa ma placa un baiat! Eu il plac! Vorbesc destul de des la scoala! Invat la aceeasi scoala cu el! Este un verisor de al vecinului meu! Despre ce subiecte de discutie sa aduc vorba? Este simpatic si dragut. Imi place de el dar el place cateva fete din clasa lui [ nu suntem din aceeasi clasa] Vreau sa simta aceeasi prietenie si pentru mine. Ce sa vorbesc cu el? Cum sa ii spun, nu prea vorbesc cu el in timpul liber! happy FUNDA! big grin
[ NU POT SA II SPUN CA IL PLAC CACI NU SUNT LA VARSTA POTRIVITA sad ]

Răspuns Câştigător
| giony54 a răspuns:

Cauta sa afli ce ii place lui mai mult si documenteaza-te din acest domeniu si cand esti pregatita te duci direct si ii ceri ajutorul intr-o problema care are legatura cu ce ii place lui.Asa il magulesti ca te crede inocenta in domeniul in care se crede bun si simte nevoia sa te ajute si cauta motiv sa fii mereu in preajma lui dar nu te agata de el insistent daca el nu vrea, da-i timp.

2 răspunsuri:
| Elenna21 a răspuns:

Intra cu el in vorba despre anumite subiecte si stai mai mult cu el... poate o sa inceapa sa te placa

| SunGod a răspuns:

Daca ai intre 10-14 ani nu are rost, aia nu-i dragoste. Daca ai peste 16 ani e altfel invita-l la o plimbare dupa ore, vezi cum reactioneaza la propunerea ta, daca ti-a iesit schema poti sa o iei ca pe o prima intalnire, fi atenta la cum te priveste, daca e ganditor e destul de evident ca te cam place. daca e super relaxat e ok pentru ca se simte bine in compania ta dar asta nu inseamna neaparat ca te place. Tu fi atenta la cum te priveste si la comportamentul lui cand sunteti doar voi doi, daca e rautacios cu cei din jur in preajma ta iar e clar ca te place. Bafta happy