| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU!
cum sa fac sa ii spun unui baiat ca il plac?
eu plac un baiat de o luna, l-am "cunoscut"intr o excursie....am stat trei zile in "preajma" lui
eu il plac foarte tare, adica imi place tot la el, si e si in scoala cu mine....cum sa fac sa ma placa si el? sau cum sa ma bag in seama cu el, avand in vedere ca nu am prea vorbit...e din clasa paralela, in care am prietene.ele stiu ca il plac.dar nu am facugt inca niciun pas, fiindca mi-e rusine!
acum termin clasa a8a, am 15 ani, si el la fel..si cred ca suntem desul de mari, astfel putem avea o relatie,happy

p.s m-am gandit sa mi marturisesc sentimentele la banchet, pe care il avem la cateva zile dupa examen, deoarece nu vreau o relatie fix acum, pentru ca ma asteapta examenul acesta, ceea ce e foarte important happy

cateva detalii despre el:
-nu e genul de baiat cu tupeu
- din cate am aflat, nu a mai avut prietena...
-nu e foooarte frumos, e simpatic-dragut, dar prietenele mele au zis ca e uratel sad
-e destul de istet
-nu e popular in scoala, are doar cativa prieteni, care sunt de la el din clasa
-prietenele care sunt cu el in clasa au spus ca e foarte de treaba, gen nu si-ar bate joc de mine sau ceva

detalii despre mine
-mi se zice des ca sunt frumoasa,(nu e lauda)
-invat bine
-nu sunt foarte tupeista ca sa zic asa, dar am destui prieteni prin scoala
-ma imbrac destul de fain(asa imi zic prietenii)
-unele persoane zic lucruri urate despre mine si nu ma suporta din motive neidentificate sad

si apropo, in excursie l-am mai vazut asa ca se mai uita la mine, cand eram mai la departare, si cand ma apropiam, isi muta foarte rapid privirea....si a mai facut de astea si la scoala..se uita asa, dupa cand este sa trecem unul pe langa altul, el se uita in pamant...nu stiu ce sa zic.sad eu chiar simt multe pentru el, nu mi s-a mai intamplat sa plac asa tare un baiat, de obicei ma placea unul apoi incepeam sa l plac si eu..acum e foarte diferit!
multumesc celor care ati citit tot! happy
astept si sfaturi, orice!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 15 anisori nu sunteti deloc mari, dimpotriva, sunteti inca adolescenti mici si ar trebui a va preocupe acum examenul de capacitate, nu relatiile, de care vei avea timp dupa 16-17 ani.

| Anonima163333 a răspuns (pentru Violleta2022):

Am si zis ca as vrea dupa examen.si nu, nu mi se pare ca suntem prea mici pentru o relatie de prietenie, care consta in plimbari, tineri de mana, eventual sarut sau de astea, adica copilarii...parintii mei in jurul acestei varstea s au intalnit.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonima163333):

Nu are importanta ce ti se pare tie, eu spun ce este nromal si anormal.
la 15 anisori esti sunteti inca micuti si relatiile dintre voi pot fii doar de amicitie/colegialitate, chiar daca parintii tai au fost colegi de scoala ori vecini si se stiu de la 15 ani.
sarutu' din alte de-astea sunt permise mai tarziu, cand mai cresteti, acum doar colegi!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Direct. 2. Deja te place, așa cum se poartă.
fiindca mi-e rusine. De cine, de ce?
deoarece nu vreau o relatie fix acum. Dacă nu vrei asta, ce vrei?

| Nirvanaaa a răspuns:

Focusează-te pe examen momentan. După, îți faci curaj și ii spui direct ce simți.
Pare ca te place, dar nu va avea curajul sa îți zica, asta e părerea mea.

| Anonima163333 a răspuns:

Scuzeee pentru greseli, m-am grabit