| afrodita3333 a întrebat:

FUNDAbig grin La fete se produce procesul de schimbare a vocii?

Răspuns Câştigător
| NuAmGăsitNume a răspuns:

Da intr-un fel, dar se intampla pe o durata de ani, chiar fara sa iti dai seama. funda?

5 răspunsuri:
| DoarOana a răspuns:

Buna afrodita3333,
Depinde, de schimbat se schimba dar foarte putin. Oricum daca ai voce si asta e cauza pentru care intrebi atunci nu trebuie sa iti faci griji pentru ca vocea nu se va schimba asa mult incat sa nu mai poti sa canti.
Pa, pa

| auroraa a răspuns:

Nu, doar de poti avea o afectiune a gitului (angina, ceva de genul asta) o fata de la mine din clasa, in clasele primare a intrebat de diriginta noastra inteligenta ne-a spus ca nu are loc, numai la baieti din cauza pubertatii :* sper ca te-am ajutat

| MaditsSaaa a răspuns:

Buna!
Nu, nu se schimba vocea!
La fete se produc alte schimbari (cresterea sanilor, aparitia menstruatiei.etc)

| StefanJobs a răspuns:

Da, la 69 de ani ti se ingorasa vocea foarte tare

| bitza_6446 a răspuns:

Da
Dar nu iese asa tare in evidenta ca si la beietibig grin
Funda?hee hee