| secrets a întrebat:

FUNDA! Daca se spune ca o persoana are "dark eyes", ce culoare e mai exact, pentru ca dark=intunecat si deci ar putea insemna mai multe variante.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| BastardOfBodom a răspuns:

Mda, dark insemna intunecat.De regula, dark eyes sunt ochii negri, dar e posibil sa se refere si la ochii caprui inchisi, anyway, nu stiu contextul in care e incadrat fragmentul.winking

2 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Ar putea insemna ochi de culoare inchisa, negri sau caprui inchis.Depinde de context.

| daienush a răspuns:

Megru clar