| florinaestera a întrebat:

Funda! De ce imi vine sa vomit dupa ce fumez o tigara? Nu sunt fumatoare, dar cand imi vad prietenii fumand mi se face pofta dar nu pot pentru ca mi se face rau dupa. Cum pot rezolva problema asta

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu mai fuma. Este un viciu care îți face rau pentru sănătate. Iar dacă fumezi ca sa fii acceptata de prieteni, aceia nu sunt prieteni adevărați, pentru ca ar trebui sa te accepte pentru ceea ce ești tu. Nu uita ca prieteniile rele strica obiceiurile bune.

| Deaad a răspuns:

Pentru ca tigara=toxina care nu e acceptata de corp.
Toti am avut senzatia asta la primele tigari fumate.
Si dupa, corpul se obisnuieste la toxina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte simplu, nu mai fumezi. Daca tot vrei sa ai un viciu, macar fa-ti unul sanatos.Iti vine acea stare de greata pentru ca nu esti obisnuita cu tigarile sau poate sa fie de vina si firma lor.

| EuSuntCineva20 a răspuns:

Nu mai fuma!