| Andreea_4752 a întrebat:

Funda.Hei TPU! Am auzit mai demult ca ar exista o foaie pe care o pui dedesubtul fierului de calcat si poti imprima o fotografie pe tricou.
Exista asa ceva? Cum se numeste si unde pot gasi sa cumpar?

1 răspuns:
| nikappa a răspuns:

Acea foaie de transfer, dupa ce o imprimi, las-o 5 min sa se usuce bine cerneala. De asemenea vezi ca exista doua tipuri de foaie de transfer, pentru textile inchise la culoare si pentru deschise la culoare. Astfel, sa fi sigur ca iti cumperi ce iti trebuie. Aceste tipuri de transferuri facute in casa cu fierul de calcat nu vor avea viata lunga la spalare. Se spala pe dos si manual la max. 30grade. Iti recomandam ca mergi la un centru specializat, e la fel de ieftin, este mai rapid si cu siguranta tine mai mult.