| Sarghie_Elena_1996 a întrebat:

FUNDA! Hei TPU! Recomandati-mi si mie niste masti de fata care se pot face in casa cu ingrediente naturale contra cosurilor, acneei si pentru a avea o fata mai curata HELP! Deoarece in ultima vreme fata mea e plina de cosuri ca niciodata FUNDA!

2 răspunsuri:
| dariaelena a răspuns:

Ingrediente:
•grapefruit
•portocale
•lamai
•lime

Citricele sunt excelente ingrediente pentru mastile de fata impotriva acneei. Acestea au proprietati antiseptice care te vor ajuta sa scapi de microbi si sa reduci nivelul sebumului. Foloseste cel putin o data pe saptamana o masca realizata din felii de grapefruit, lamaie, portocala sau lime.
Dar chiar daca iti faci masti conteaza si ce mananci; dar trebuie sa iti mentii fata curata.Incearca sa n pui mana pe fata tot timpul si sa o cureti si de 2-3 ori pe zi.

| ruby1996 a răspuns:

Asa si mie, m-i s-a intamplat. Din propria experienta iti spun " Sa nu folosesti mstile naturale gen, suc de fructe, argila si toate chestiile. NU AJUTA! Eu de 2 saptamani ma dau cu Brevoxyl, si tenul meu arata superrbbbb! Tratamentul tine 1 luna. Daca ai mancarimi sau usturimi, inseamna ca esti alergica la el. Iti spun ca nu o sa regreti banii pe care i-ai dat!