| Aidutz a întrebat:

FUNDA! Hi! Am 13 ani.Acum 4 luni aproape in luna octombrie aveam 45 de kg.In acest moment am 1, 55 inaltime. Poate m-am mai ingrasat putin.Este bine cate kg am la aceasta varsta? Va rog mult raspundeti-mi:*Fundaaa:X:X:X

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| mistakeofyourlife a răspuns:

Da este foate bine. Poti intra sa te convingi singura aici:
http://www.doctor.info.ro/calculator_greutate_ideala.html

| A12NDRA a răspuns:

Pai eu 45 de kg aveam la 1.60.Nu stiu cat de bine este insa te sfatuiesc sa mai dai putin jos.Succes!

| Deea4u_2595 a răspuns:

Eu zic ca este bine.eu am 43 kg si am 1. 54. si sunt normala deci cred ca este bine avand in vedere si inaltimeawinking
funda?love struck

| dulkika a răspuns:

Uite cum se calculeaza greutatea:ce ai peste metru, in cazul tau 55 cm-15=40.Deci ai 5 kg in plus sper ca te-am ajutat si mult noroc sa slabesti!

| Lexii a răspuns:

Ai o greutate perfecta(dupa parerea mea).
Eu am 14 ani, 1. 63 inaltime si am 50kg si nu ma plang de greutatea mea.
Tu stai chiar foarte bine 55cm-45=10.
Medicul mi-a spus ca daca diferenta dintre cm si kg este 10 este foarte bine.
Deci, nu fi stresata din cauza greutati talehappy.