| Izzaabellaa a întrebat:

FUNDA Inseara asta vrea sa imi fac parul ondulat vr niste idei cum sa mi-l fac in afara de coditze, ondulator si placa? poate si un video ceva apropo am bigudiuri cu arici dar nu stiu ce fel o sa iasa parul mentionez ca am parul putin mai jos de umeri; niste poze cu parul facut cu bigudiuri cu arici.

2 răspunsuri:
| ioana_7606 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=WoZ2QGq0n4A
uite acest tutorial te va ajuta, l-am incercat si mi-au iesit niste bucle superbe, ...doar incearca, nu costa nimic!

Funda?

| Camelia_4811 a răspuns:

Uite cum ai putea sa ti`l faci :

1. Aplica pe suvitele umede spray fixativ cu fixare foarte puternica, apoi ruleaza-le pe bigudiuri mari. Usuca-le timp de cateva minute cu foehn-ul si lasa-le libere, fara sa insisti cu pieptanarea.

2. Aplica pe parul umezit o spuma de modelare cu fixare puternica. Apoi ruleaza suvitele una cate una pe bigudiuri flexibile si usuca-le atent cu foehn-ul. Desprinde bigudiurile si fixeaza buclele pulverizand un spray fixativ pentru par ondulat.

3. Aplica pe parul umed spuma de modelare, apoi usuca parul cu foehn-ul la care ai montat difuzorul. Obtii bucle mari, cu aspect natural pe care le fixezi cu un spray fixativ cu efect de stralucire.

4.Separa parul in suvite pe care aplici spuma modelatoare. Ruleaza-le pe bigudiuri mici si usuca-le cu foehn-ul. Apoi prinde parul intr-un fel de coc liber. Modeleaza suvitele libere foarte subtiri una cate una folosind un gel cu efect de par umed.

5. Onduleaza parul preparat cu spuma modelatoare cu foehn-ul cu difuzor. Strange parul intr-o coada la spate si fixeaza suvitele in bucle lejere, cu un gel de modelare cu efect de fixare foarte puternica. Lasa pe langa tample1 - 2 suvite ondulate din breton.