| Cosmynutz a întrebat:

[Funda] Mi s-a oprit ceasul de mana...Era unul automat... SI aveam pendul la el si s-a oprit. oricat as incerca acum sa misc acel penmdul nu se mai invarte! de ce crying? Se poate repara si cam cat m-ar costa?

1 răspuns:
| andtim a răspuns:

Probabil ceasul a fost supus unor socuri puternice iar contragreutatea(pendulul) s-a descentrat si s-a blocat intre capacul ceasului si piesele interne. doar un ceasornicar poate sa spuna ce se poate face sau cat de grav e! daca e ceas de firma ar fi cazul sa te interesezi pe internet de solutii de reparare. nu-ti recomand sa-l deschizi tu cu cutitul, surubelnita sau altceva!