| mulinobianco a întrebat:

[ funda pentru cel mai bun raspuns] Heyy :* am nevoie si eu de niste sfaturi deci fostul meu prieten anul trecut a terminat cl. 9 si trebuia sa se mute in alt oras.Acum citeva zile mi-a zis ca ramine in acelasi liceu cu mine pentru ca nu-l primeste acolo. [ noi am ramas prieteni] Eu il mai plac, dar nu vreau ca el sa inteleaga asta pentru ca nu am incredere in el. [ mi-a stricat reputatia pe tot orasu, ma vorbea cu toti de rind etc. ] Simt ca si eu ii mai plac dar el deja de 4 luni nu recunoaste asta. De 2 ori mi-a zis ca ma iubeste dar atunci era beat Intrebarea e : Cum sa ma comport cu el ca el sa poata accepta faptul ca inca ii mai plac? [ fara idei de genu * intreaba-l daca te place, zii ca il placi. etc. de data asta nu am de gind sa fac primul pas. ]

P. S. daca cineva are dorinta sa vb cu mine pe tema asta mai indetaliat lasati-mi un mesaj

2 răspunsuri:
| bia0000 a răspuns:

Mergi mai departe exista sute de baietii te-a facut de ras si ti-a zis ca te iubeste cand era beat? clar nu te merita! nu te mai injosi alergand dupa el

| QAlecsandra a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa fii mai indiferenta...Adica tu zici ca baiatul asta te.a facut de ras si ti.a stricat reputatia... Daca nu vrei sa faci primul pas si el inca mai tine la tine cum ti.a zis cand era beat (desi sincer nu cred) saluta.l, intreaba.l ce face, dar nu ii da chiar asa multa atentie.iar daca vrea sa vorbeasca cu tine si sa fie sincer nu.l respinge. Daca chiar te place si tine la tine va face el primul pas ( in cazul in care si el vrea sa va impacati ), daca nu eu zic sa mergi mai departe si sigur o sa gasesti ceva mai bun.
Ai grija de tine :*