| MarinushC a întrebat:

[FUNDA]Salut. Care este diferenta dintre SRI si SIAS? Sunt tot mascati. nu actioneaza la fel?
Mai spuneti-mi ce mai exista. adica SRI, SIAS si mai ce? cu mascati.

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

SIAS sunt baietii mascati, iar SRI sunt cei care te urmaresc "pentru ciripit", teroristi, divulgari de secrete economice, de stat.Asta in mare!

3 răspunsuri:
| robijam a răspuns:

SIAS sunt un fel de SWAT. SRI sunt un fel de FBI si se ocupa cu, culegerea si valorificarea de informatii. SIAS riposteaza la actiunile facute cu violenta adica rapiri si luari de ostatici.

| robijam a răspuns:

PS: Mai e SPIR, SIE, GSPI, Brigada Antiterorista, DPIR, etc.

| Andraaa26 a răspuns:

De acord cu pietrean cu diferentele. in Romania mai exista DIAS SIAS DPIR si cam atat cu mascati.