| Andrei200202 a întrebat:

Ce ați alege dintre posturile din poliție:
-polițist rutieră
-polițist frontieră
-criminalist
-mascați SIAS
-jandarm
Și de ce?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Nu e de logan dar nu vezi cati isi incaseaza bataie, abuzuri, altii mor in misiune. Mascatii sar pe ei si le trage o bataie de proportii la infractori si salariile sant mai bune, sant de parere ca un 2000€ ar trebui sa castige un mascat altfel e cam bataie de joc. Si 1400 - 1500 e bine dar eforturile lor merita mai multi bani.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

SIAS - se lucreaza in echipa si nu moare nimeni, nu e batut nici unul din colegi. Numai ca se lucreaza in 2 ture ceea ce nu e un avantaj zi noapte. Salariul daca ajunge la 2000€ e bine altfel cam slab sub banii aia

| Andrei200202 explică (pentru mgtow):

Chiar asta imi place si mie, mi se pare mult mai interesantă filiera asta față de a sta intr-un logan

| Andrei200202 explică (pentru mgtow):

Nu e vorba de logan, ma refer ca mi se pare plictisitoare meseria de polițist rutier sau de frontieră. Am aici la mine politie de frontieră și doar se plimbă cu mașina. Simt că vreau ceva acțiune

| mgtow a răspuns (pentru Andrei200202):

Nu e de logan dar nu vezi cati isi incaseaza bataie, abuzuri, altii mor in misiune. Mascatii sar pe ei si le trage o bataie de proportii la infractori si salariile sant mai bune, sant de parere ca un 2000€ ar trebui sa castige un mascat altfel e cam bataie de joc. Si 1400 - 1500 e bine dar eforturile lor merita mai multi bani.

| Mosotti a răspuns:

Frontiera, nu faci mai nimic, poate pica si ceva spaga daca esti la o vama non-ue, dezavantaj departe de casa.
Restu-s grele! Bataie de cap, pregatire fizica, antrenamente de-ti ia sufletul, risc mare.

Eu as alege politai local, nu faci mai nimic, ai un sector doar, te plimbi cu masina cu colegu, nu te contorizeaza nimeni, daca ai noroc iei un sector linistit, daca n-ai pile iei unu mai nasol, dar aia e, cui ii place sa tina ordinea, e o pasiune de fapt. Si aici e ceva risc dar si acolo te mai intelegi cu aia, nu e viata rea. Astia nici nu au treaba cu infractiunile, nu se duc sa ia amprente, nu se duc la crime, furturi, deci nici macar acolo. Dar primaria se ocupa de ei.
Sau politai national dar nici unu din alea enumerate de tine. Tot asa patrulare, te suna unu ca bate vecinu in plafon la 12 noaptea, ca s-a mai batut unu in casa, ca a fost unu furat, dar nu-s multe cazuri.
Ai pus si tu numa nasoale in lista aia!

| Andrei200202 explică (pentru Mosotti):

Nu-mi place gândirea du-te acolo ca nu faci nimic. Eu chiar vreau sa fac ceva, sa ma duc de placere la muncă. Nu sa stau sa ma plictisesc. Nu totul se rezuma la bani si stat degeaba

| Mosotti a răspuns (pentru Andrei200202):

Atunci la mascati! Acolo e opusul, antrenament permanent, munca, pregatire, risc mare, credeam ca vrei ceva mai comod ca majoritatea. Insa stai asa ca nu ne intelegem, mie imi place sa tin ordinea, nu intelege gresit, nu ma duceam aiurea sa nu fac nimic. Chiar mi-as fi facut datoria bine. Insa nu sunt genul sa stau mereu in antrenamente si stres. Era o meserie in care ma regaseam, ca e ceva mai linistit ce vreau eu, este altceva. Nu prea imi place lucru facut de mantuiala.

| gemeni6226 a răspuns:

Politist de frontiera.