| Derosa a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru. Scriu o carte pe Wattpad, care a ajuns destul de citită, doar ca am încă foarte multe greseli de așezare în pagina. De exemplu aliniatele, liniile de dialog. Imi puteti spune voi cum ar trebui scris corect un capitol? Cat spatiu trebuie să las între paragrafe si cat spatiu trebuie să pun atunci când pun aliniate.

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Aranjarea in pagină să fie ultima ta problemă. Mai ai altele presante dar...

Sfat: arată-i profei de română ce ai scris, cred că te indrumă pe calea bună. Noi de pe aici nu suntem critici literari deși se pare că prea mulți iși arogă și astfel de calități

| Derosa explică (pentru sierra1):

Eu nu locuiesc în România

| Catrice a răspuns:

Intre paragrafe nu se pune spațiu laughing
Alineatul de la margine cam 3-4 spatii.

| Plato a răspuns (pentru Catrice):

Se foloseste Tab, nu faci spatii. happy

| Catrice a răspuns (pentru Plato):

În Word, dar în programul de editare wattpad nu exista optiunea și în trecut știu ca nici tab-ul nu-l 'citea' și rămâneai cu paragraful fără alineat.

| Plato a răspuns (pentru Catrice):

Inteleg. Nu ma gandeam ca asa fenomen popular nu corespunde. happy

| Catrice a răspuns (pentru Plato):

Și mai e chestia cu spatiile intre paragrafe, pe care aia de la wattpad le pun automat la publicarea capitolului.

| Anonimafarahaz2 a răspuns:

Cartea mea de pe wattpad are 75 de mii de vizualizari