| DennDee a întrebat:

FUNDA! Trebuie sa vorbesc la ora de engleza despre familie. dar nu stiu ce sa spun aveti ceva ide? Poate sa fie pe roamna ca le traduc eu happy

Răspuns Câştigător
| Maryanoo a răspuns:

Scrie despre relatia ta cu familia, descrie-i putin pe membrii familiei tale, scrie o intamplare amuzanta petrecuta cu familia si mai poti scrie despre ce ai vrea sa mai faci cu familia.

2 răspunsuri:
| YoYoJuSt4U a răspuns:

Pentru inceput prezinta-ti membrii familiei(mama tata bunicii sora sau fratele, etc.)
Scrie cu ce se ocupa fiecare, ce meserie au parintii, cati ani au membrii familiei.Ca ai cea mai buna familie din lume si mai vezi tu o sa iti mai vina idei, o sa mai dezvolti ce am scris si o sa iti iasa si o sa vezi ca ai sa iei 9 sau 10 deci bafta si sper sa te fi ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I have a big/small family.My mum's name is.(numele ei), my dad's name is.(numele lui).Tot asa si despre surori, frati, bunici matuse, unchi etc.My mum has. years old(cati ani are).my dad has.years old.etc.I love my family very much because(de ce iti iubesti familia). Succes! Sper ca ti-am fost de ajutor! Funda?