| Robo97 a întrebat:

(FUNDA) Urmeaza sa fac liceul de electromecanica si caut facultate la iasi de electromecanica dar am gasit de inginerie electrica sau ceva de genu.e aceeasi chestie sau care e faza? Dau funda daca imi dati un site catre o facultate de electromecanica din iasi.

1 răspuns:
| Costache_Tin_1956 a răspuns:

Facultatea de profil electromagnetic e diferita de inginerie electrica, dupa cum le este si denumirea. Urmeaza si termina liceul si pana atunci te lamuresti.