| Raluxx a întrebat:

FUNDA! Vreau status-uri de indiferenta!

Răspuns Câştigător
| alex4ev3r a răspuns:

Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castigat!

Mandria ti-a ramas cea mai mare avere, zambeste`n fata raului si nu va avea nicio putere.

Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza."

Si o sa fie bine` chiar daca mai avem probleme`. iti`spun stai linistit`. `. ca multe vin si trec chiar`daca raman`semne`. orice`semn se vindeca`dupa o vreme`!

amintesc, SMS-uri sterse, numere ascunse, oricum am mult prea multe surse, mult prea multe spuse, multe intrebari puse tie, putine cu raspuns din partea ta, dar fie, las de la mine!:*
Adu'ti aminte, intotdeauna ai fost artist la cuvinte si le strang sa ti le'ntorc, fara sa intorc tot ce a fost caci m-am intors de 2 ori si am inteles ca n-are rost!

♥. El a fost d vina ca de fiecare data.Inceteaza fata sa te mai crezi vinovata.Ti.a promis...stiu! Te.a mintit.stiu! El o sa regrete cand e prea tarziu!

♥. mmDa. Si iti aduci aminte cand iti spuneam. cuvintele alea pe care le rosteam?! Iti aduci aminte cand stateam. Pe banca aia, noi doi eram. Nu cred. pentru ca totul ai uitat. si cuvinte dureroase ai spus!

♥. hai spune-mi, de ce nu mai dormi serile? ...de ce ai putere sa-ti indeplinesti visele? ...sunt multe intrebari la care nu ai gasit un raspuns, de cand ea in inima ti-a patruns!

♥. ii curg Lacrimi pe Obraji `. Vrei sa Le stergi.dar n`ai curaj! Nu e doar o aparenTza! E un gesT de indiferenTza! :*

♥. orice` ai face. tot` n`ai putea uita` de EA! Ea e` antitodul` tauu`... Ea e` cea care` a avut` mereu` grija de sufLetu` tau

• Vezi tu?! Ea nu prea stie ce se intampla,dar stie ca o adori! Tu sti ca ei nu`i pasa, si asta iti da fiori! Iti place ca se lasa greu, iti place ca e cuminte...Tu nu prea o minti pe ea...Dar ea mereu te minte!

• Au fost zile si nopti, Au fost tigari si sticle! Au fost zambete, Si lacrimi, Si diverse tentative!:-> *

Prea multe certuri prostesti! M-am saturat sa te crezi ceea ce nu esti

Cat de usor imi e sa`tszi spun TE IUBESC :X.Si cat de greu mi-ar fi sa te parasesc!

Azi te urasc, Si te iubesc! Si chiar te urasc, fiindca te iubesc!; x.Si simt asa, din vina ta.Aceleash`sentimente ce schimba viata mea! *

Te ador mereu,pe cuvantu` meu

• Baietii trebuie` sa` nvetsze, Sa iubeasca fetele cu doua fete!

Se intampla uneori
Sa imi aduc aminte de tine...
Simt ca inapoi te vreau...
Dar, stiu ca nu e bine!
mi-as dori sa te sarut...
Si sa imi adormi in brate.
Nu o sa uit se s`a intamplat.
nu voi iubii un alt baiat`!; x

A fost o data...
S-a intamplat ca in povesti.
Dar poate acum e timpu` sa te las sa pleci.
Nu ma voi opune, chiar daca Inima imi frangi.
Poate e mai bine,
Sau poate si tu ai sa plangi!

Erai naturala, te simteai bine, si se vedea... Iti cauti jumatatea, si ti-ai cautat`o printre multi. Majoritatea erau copii care se credeau adulti!

Conteaza masina de afara... apartamentul din capitala conteaza in ce tara o s`o duci la vara :*

Noi vorbim de parca ne-am certa`. Sa mor`!

Cand spui "Ce mm faci?! Pe unde esti?!"
Inseamna ca` vorbesti cu un prieten pe care il iubesti`! #

Acum cauţi melodii care să'ţi amintească de noi. Îţi pare rău. şi mie. da nu te mai vreau înapoi. •°"

1. S-au combinat,relatia a evoluat,treptat si-au sps primul "te iubesc",apoi mi-e dor de tine,fara tine nu traiesc; zambesc cand se vad, plang cand se cearta si indiferent de fapta, ei se impaca si se iarta.
2. A doua oara nu mai fac!, mi-am bagath mintile-n cap! promith ca o sa fiu cuminte de azi inainte!:X
3. Stiu ca uneori te-am cam suparath,dar nu e vina mea ca sunt incapatsanata, dar niciodata n-o sa spun "m-am saturath", dimpotriva o sa spun mereu "te iubesc"
4. Vreau sa ma faci sa ma topesc de dor sa ma faci sa-ti spun mereu ca ''te ador":X
5. Totusi ma admira pentru ca sunt copil si am o lume de vis:X iar singura mea atingere il duce-n paradis:X
6. Ea nu te minte. Ea nu te raneste.Ea e singura care te iubeste si cand ceilalti te dezamageSc ea e acolo pentru tine te aSteaPta TaqTha S`o iubesti.[:X][:X][:X]
7. Tu esti` baiatu` care mi-a incurcat toate fitsele` zapacita la propriu` nebuna la figurat` irascibila` cateodata` ironica` de placere` perversa de cand ma stiu`
8. Buzele` ei sunt wallpaperul tau pe mobil E poza ce` o` are` principala` pe` profil Cnd` te` saluta`ti spune pup` la tine` kiss` Ii declari iubirea`n doua` puncte` X`! [; x]
9. Nu sunt faTa cA oricare Tin baietii La PicioaRe` Nu ma uIt duPa oRiciNe` doar la ce`Mi convIne` :X
10.Pfff` :X … imi place cuM ma pRivesti` … imi place cuM imi zamBesti… imi place La nebunie cand bati apropouri ca Ma iuBesti!
11. ! º I lOve` twO tHinGs : My teddy & you. :X My teddy fOr the niGht, wHen I`m alone … aNd you` fOreveR! >
12. ιυвιтυ мeυ ` eυ тe ιυвeѕc ɴυ vreaυ ѕa тe dezaмaɢeѕc ` da ғara тιɴe cнιar poт ѕa тraιeѕc; х
Sper sa iti foloseasca... FUNDA?