| micutsa14 a întrebat:

FUNDA love struck...Cum as putea sa ii dovedesc unui baiat ca il iubesc?

Răspuns Câştigător
| l1t7leb0y19 a răspuns:

Buna! FI TU INSUTI!
Asta e sfatul meu pe care il recomand multor persoane!
Nu trebuie sa faci ceva ca sa ii dovedesti ca il iubesti,ci pur si simplu sa fi tu insuti si sa ai si tu ceva mai multa incredere in tine insuti! Daca tu nu stii sa te iubesti si sa te apreciezi in totalitate pe tine insuti,cum ar putea altcineva sa faca asta SI pentru tine?
Vrei sa fi iubita pentru ceea ce esti TU? Atunci nu iti fie teama sa fi TU,si spune ce vrei sa spui, fa ce vrei sa faci oricand doresti si te face pe tine cu adevarat fericita! Daca tu stai cu teama,si tie frica sa spui ce iti convine si ce nu la o persoana,de teama ca il/o vei pierde, sau te va parasii, sau nu va mai vorbii cu tine...
1.Inseamna ca nu te iubeste. Cand iubesti... OFERI
2.Esti ceea ce vrea el/ea sa fi, adica nu spui ce ai de zis, de teama ca se va supara pe tine.Si aceea nu esti TU! Esti doar ceea ce spun ceilalti sa fi!
Tot mai multe persoane folosesc rutine zilnice, si copiaza de pe net mesaje de dragoste, statusuri pentru persoana iubita,poezii,etc. In loc sa fie ei insisi si sa spuna cuvintele care se afla pe PROPRIA LOR INIMA,nu rutinele folosite de alte zeci,sute,mii de persoane.
FI TU INSUTI micutsa, si nu iti fie teama sa spui ce iti convine si ce nu, ce iti place si ce nu.Doar tu stii ce te face cu adevarat si ai tot dreptul sa traiesti viata TA, dupa regulile TALE!
P.S. Sa nu il iei in seama pe alexopher. Sexul la 14 ani, iti va distruge viata...Fie el cu prezervativ sau nu! Dar sunt sigur ca iti poti da si tu seama de asta!
Nu iti fie teama! Asculta-ti inima, si nu iti fie teama sa spui ce ai de zis.Cine nu te intelege ca nu vrei,nu esti pregatita,nu iti place ceva, inseamna ca nu te iubeste! Cine te critica pentru cum arati, cum gandesti, cum te imbraci, ce faci sau ce zici.NU MERITA ATENTIA TA!
Iti doresc o zi superba in continuare si sper ca te-am ajutat! FI TU INSUTI! Nu fi o rutina.

2 răspunsuri:
| AmaliaMocanu a răspuns:

Sa ii dovedesti sau sa ii spui? E simplu!
Pai depinde si ce fel de fata esti si cum e el! Exista o multime de feluri prin care sa iti arati dragostea! Pai arata-i ca nu ai ochi pentru altcineva, spune-i arata-i si fal sa simta faptul ca il iubesti doar pe el! Sau si mai simplu fa ce simnti...

| alexopher30 a răspuns:

Sa te culci cu el!