| Ryuk751 a întrebat:

Fundaa+vot.eu as putea lua bani de liceu daca suntem 4 membrii in familie si tatal meu are pensie in valoare de 1134 ron? ast raspunsuri cat mai multe.scuze categ

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti lua. Conform HG 1488/2004, cu modificarile ulterioare, venitul maxim pe membru de familie trebuie sa fie de 150 lei, ori la voi este de cca 280 lei, citez:
"(1) Beneficiari ai Programului naţional de protecţie socialã "Bani de liceu" sunt elevii care se aflã în întreţinerea familiilor al cãror venit brut lunar pe membru de familie realizat în ultimele 3 luni anterioare depunerii cererii este de maximum 150 lei, precum şi elevii care beneficiazã de o mãsurã de protecţie ori aflaţi sub tutelã sau curatelã, în cazul respectãrii condiţiei de venit." Numai bine!

1 răspuns:
| Andrei233 a răspuns:

Nu cred ca poti lua.