| IdRiVeYoUcRaZy a întrebat:

Fundita! Buna tuturor, am o problema dar mai neobisnuita, la mine in scoala este un baiat emo ( ca si mine ) foarte dragut, cred ca este cel mai frumos si mai tare tip din scoala big grin. Mie imi place de el la nebunie, insa el are prietena, iar eu una nu am vrut sa le stric relatia deoarece nu vroiam sa se supere pe mine. Prima data, vroiam sa il fac sa ii placa de mine, eu una arat dragut, ca sa nu credeti ca sunt vreo uarat si nu avea ce vedea la mine, am si poza ^^, asa si nu a mers, adica nu a dat nici un semn, insa cu doua saptamani inainte, eram la scoala, si la noi la scoala este cald stiti, foarte :p, si abia asteptam sa iesim afara la aer big grin, si ma imbracasem si eu putin mai subtire, aveam o fusta neagra nu foarte scurta, putin peste genunchi, aveam cizme pana la baza genunchilor, si o bluza putin grosuta roz, nu foarte decoltata ^^", bine ca daca ieseam afara aveam geaca groasa, si imi tinea de cald, + ca mai aveam dress negru putin grosut. Si in ziua aceia, m-am dus si eu la toaleta, si acolo la toaleta la noi in scoala avem toaleta profilor si a elevilor, iar la elevi este toaleta pentru baieti si cea pentru fete, dar este un coridor catre toalete stiti? Si pe coridor, sunt mai multe "locuri" ca sa zic asa, ca niste spatii libere facute de pereti intelegeti? Ei bine m-a indreptam spre toaleta si l-am vazut pe el, baiatul de care sunt indragostita, si el m-a vazut pe mine, eu am lasat capul in podea iar el tot ma privea, eu imi continuam drumul si deodata simt cum ma prinde de mijloc si ma impinge usor in locul acela facut de pereti, deodata ma saruta! Credeam ca visez, baiatul de care imi place nu mi-a spus nimic pana acum, nici macar ca sunt o buna amica si mai ales ca are si prietena ( insa am vazut ca nu este atat de fericit cu ea si ca nu sunt atat de apropiati, + am vazut intr-o zi ca iubita lui vorbea cu un tip al telefon, probabil il insela, ma rog ) si m-a sarutat aproape 5 minute, :p, nu-s tiam ce sa zic, ma simteam atat de bine si totodata nesigura pe mine. El era in control ce sa mai... Dupa ce m-a sarutat, va dati seama, asa tandru, ma tinea cu o mana de mijloc si cu una de obraz love struck, in fine, si apoi s-a uitat la mine asa sucar apoi a plecat. Am ramas surprinsa, si eram super happy, va dati seama! ^w^, insa el tot nu mi-a spus nimic, cum ca i-ar place de mine sau daca as vrea sa fiu prie lui. Dar eu cred ca a dat de inteles ca ma place prin acel sarut nu? Voi ce credeti? +, dupa sarut, a doua zi a inceput sa ma bage in seama, sa imi faca cu mana etc. BVa chiar cand eram cu gasca mea, si prietenele mele el isi facea apritia cu gasca ui, care sunt niste baieti de treaba si petreceam impreuna ambele gasti si el statea mereu lanaga mine ba chiar dpa cateva zile, m-a condus acasa si cand sa plece, m-a sarutat pe obraz si a zis pa pa. Doamne este ca un vis, el este foarte dragut, are ochii albastrii deschisi si parul negru, nu foarte pe ochi, na freza emo :p, dar arata super hot, e facut, merge la sala, are muschi e si destept, numai 9 si 10 la scoala big grin. Si eu ma descurc la scoala, happy, avem multe in comun :]. Deeci ce parere aveti? Chestia e ca nu imi spune odata daca simte ceva pentru mine... sad, si pe iubita lui nu o intreseaza ce face el, si nu este o tipa geloasa de felul eiwinking.

2 răspunsuri:
| alissu a răspuns:

Spune-i direct! Tea sarutat! Trebuie sa clarificati ce e intre voi, pentru ca el s-ar putea sa nu simta ce simti tu...si atunci tu iti faci iluzi si el... Cela mai bine e sa-i spui ce simti,dar sa nu pari prea ridicola; fara lacrimi, fraze lungi si siropoase etc. Povestea voastra e ff draguta, dar totusi ai grija sa vezi cum reactioneaza.Succes!

| Proconsul a răspuns:

It's a super Love Story! Minunat! Ai prins momentul.deci traieste-l!:*