| brekika a întrebat:

Fundita.big grin! M-am certat cu cea mai buna prietena mea din cauza unui baiat dar ea nu mai vrea sa mai aiba nici o legatura cu mine pentru ca acum e cu alta prietena "buna" de a ei! Asa spun majoritatea copiilor ca niciodata nu o sa ramana singura pentru ca daca se cearta cu mine se duce la alta si daca se cearta si cu ea se duce la un baiat care e tot prieten ff bun cu ea! Inainte de asta eu eram Cea Mai Buna Prietena A Mea! crying Va rog dati-mi niste idei cum sa ma impac cu ea happyhappysad

Răspuns Câştigător
| Daiana_1431 a răspuns:

Eu iti zic sa nu iti mai bati capul atat. Daca era o prietena adevarata, nu facea mereu cu "cele mai bune prietene" ale ei pe care le schimba la scurt timp. Iti poti face cu adevarat o prietena buna, daca intr'adevar iti doresti asta, uita'te mai bine in jurul tau. Las'o pe ea, dupa cate ai explipcat tu, se vede ca este o fetita care se crede centrul universului, nu o mai baga in seama, si las'o in treaba ei, prin asta ii vei demonstra ca nu este ceea ce vrea ea, si poate i se va face dor de tine, sau cine stie te va ruga ea sa deveniti iar prietene. Dar sa iti spun ceva, nu stiu ce varsta aveti, dar mai mult de 14-15 nu cred, nu e ok sa va certati din cauza baietiilor de acum, mai incolo o sa va luati la bataie, ce ve'ti face. Ai grija de u happy

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

De ce sa te impaci cu ea? Oricum nu merita, arata-i ca tu nu depinzi de ea. Si intr-o prietenie nu ar trebui sa intervina certuri de genul asta, atunci nu mai este prietenie ci rivalitate. Cred ca asta ar fi motivul principal pentru care o prietenie intre un baiat si o fata este mai puternica si mai durabila decat una intre doua fete sau doi baieti. thinking

| YukyTsukiyomi a răspuns:

Eu zic sa faci cum a zis diana pentru ca fata asta despre care vblaughing o sa faca mereu asa gaseste-ti si tu o alta prietena cea mai buna uita-te in jurul tau si gasesete-o persoana care ti-a fost mereu alaturi cand ea te-a lasat balta si nu ti-a facut niciodata asa ceva big grin

| Daiana_1431 a răspuns:

Ma bucur ca te-am putut ajuta happy

| brekika explică:

Multumesc.asa am sa fac Diana si Zenithf >big grin