| aLeks_4722 a întrebat:

Hai noroc, deci am si eu o problema. Ei bine, practic de 2 luni un sport numit parkour (va rog dati comment doar cei care stiti despre ce e vorba) si nu prea mai suport gandul sa se rada de mine pentru ceea ce fac, desi acest sport m-a invatat sa fiu puternic, sa nu pun la suflet ce spun ceilalti, e destul de urat sa ma antrenez singur de fiecare data, dar o fac pentru ca pentru mine acest sport este o pasiune, un stil de viata, nu intelege nimeni de ce fac asta, m-a rugat odata cineva sa il invat si pe el sa faca, ca dupa o luna de antrenament si de absente la scoala din pricina antrenamentului continuu, sa se lase si sa rada de mine cu ceilalti. Am prieteni care se duc la workshop-uri, si se lauda ca sunt mai buni decat mine, eu unul m-am antrenat singur, fiindca nu a avut cine sa ma invete. Ideea e ca nu mai suport astfel de persoane, nu mai suport sa fiu atat de introvertit, vreau sa am si eu incredere in mine. In privinta antrenamentului, am incredere, stiu ca pot face asta, stiu ca am potential, ma puteti sfatui in legatura cu asta?

Răspuns Câştigător
| SweetestPoison a răspuns:

E genial sportul; lasa-i in treaba lor pe cei care vorbesc aiurea, stii cum e vb aia "pisica daca nu ajunge la branza zice ca miroase urat". De ce-ti pasa asa de mult de parerile celorlalti? E viata ta, traieste-o asa cum vrei. Aia nu sunt prieteni daca se lauda ca sunt mai buni, ignora-i si arata-le ca vorbele lor nu te pot atinge.

Vorbesc din experienta personala; si mie mi se spunea ca nu pot sa fac aia nici aia, pana mi s-a umplut paharul si i-am bagat pe toti in originile ancestrale laughing Si acum cu cat mi se zice ca nu pot sa fac ceva cu atat mai bine imi iese si-mi da energie sa-mi depasesc limitele.

3 răspunsuri:
| Anet a răspuns:

Pai in primul rand aia au innebunit 100% fiindca parkour-ul e fascinant si nu e nimic de ras in privintza asta. Daca rad de tine o fac doar din cauza faptului ca sunt invidiosi, fiindca tu faci ceva ce ei nu vor putea face niciodata.Multa bafta si orice ar fi nu renuntza la aceasta pasiune a ta si nu iti face griji fiindca iti vei face si noi prieteni care sa te inteleaga si cu care sa vb, insa e doar o chestiune de timp si poate o sa aiba si ei aceleasi preocupari ca tine.

| MACookie02 a răspuns:

Pai...daca ei nu te inteleg e treaba lor. Poti sa te duci in locuri unde se face parkour si sa te imprietenesti cu cativa baieti(poate fete cine mai stie thinking) care fac si ei parkour.

| fanmichaeljackson a răspuns:

Incearca sa gasejti persoane care practica acelasi sport ca si toa... sincer habar n-am ce inseamna acest sport dar sper sa te simti mai bine mult norob thumbs up