| jackpot9 a întrebat:

Salt, TpU de o saptamana ma informez despre parkour deoarece as vrea sa ma apuc insa am o problema, sunt din Bacau si nu exista vreo sala unde se practica acest sport deci ar trebui sa ma apuc pe strada sa ma antrenez singur, insa nu prea am cu cine varul meu inca nu este decis si as mai avea 2 prieteni pe care ii bate gandul sa se apuce. Problema este daca nimeni nu vrea sa se apuce merita sa ma apuc singur adica ar fi ciudat sa ma antrenez singur sa nu am cu cine vorbi etc. Care este parerea voastra? Merita sa ma apuc singur?

Multumesc anticipat happy

2 răspunsuri:
| Opincaru_Alexandru_1988 a răspuns:

In bacau? Nu mai sunt rampele alea de skateboard de la sala sporturilor?

| nOXnOX a răspuns:

Aceeasi problema am avut-o si eu.Eu m-am apucat singur dar dupa o saptamana doua mi-a trecut pofta.Am reusit sa invat frontflip, backflip si wallflip, tiger si altele mai slabute.Parerea mea e ca daca vrei sa te tii cu adevarat e sa gasesti macar un prieten, asa e concurenta si ai motivatie in tine. Sper sa reusesti.