| Crapie a întrebat:

Salut, ma antrenez special pentru skanderberg si totusi exista lume mult mai slaba decat mine fizic insa mai in varsta, care nu s-au antrenat niciodata pentru asa ceva dar totusi ma pun fara probleme, de ce? Doar cei cunoscatori sa isi dea cu parerea, multumesc.

12 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

La ce club te antrenezi?

| Crapie explică (pentru Cosmin86):

Momentan la niciun club insa am un grup de tovarasi mai pasionati asa ca mine si ne mai strangem la un table time corect

| ovidiugiurgiu18 a răspuns (pentru Cosmin86):

Salut cosmin, imi cer scuze pentru aseara, mai putem tine legatura pe skype? m-am grabit putin, mai am inca nevoie de tine ultimele zile sa iti cer ultimele sfaturi si vreau sa vad si pozele alea, stii la ce ma refer.

| ovidiugiurgiu18 a răspuns (pentru Cosmin86):

Salut cosmin,imi pare rau ca am insistat aseara ca disperatul
am ceva sa iti spun fi atent,,,despartirea" asta m-a facut sa realizez pe ce lume traiesc,mie imi placea doar sa ma uit la niste oameni amarati care faceau,,caterinca" am crezut ca pot face bani USOR si FARA EXPERIENTA,O MARE PROSTIE,pe mine ma preocupa chestiile astea in conditile in care eu nu stiam ce e ala un faraon,sau ce reprezinta o piramida,PENIBIL si nu imi este rusine sa o spus, pentru ca asa am fost, vreau ca din momentul asta sa ma pun pe invatat, am fost rusinat la ceea ce mi-ai spus si ca nu stiam cultura generala, cultura mea era 0, bun pai in cazul asta am nevoie de o schimbare urgenta,nu vreau sa ajung un muncitor ca tatal meu daca doresti putem tine legatura din nou pe skype dar de data asta va fi diferit,nu mai vreau sa vorbim despre sport,arte martiale,sala si altele,pentru ca eu nici macar nu stiu ce e ala un FARAON
bun deci putem vorbi pe Skype ca oamenii normali dar nimic legat de sport,pana cand voi avea macar jumatate din cultura ta generala,voi stii sa nu mai fac greseli gramaticale care ma pot duce DIRECT pe santier si voi stii sa ma comport,sa am medii mari la scoala etc,atunci da putem vorbi si de sport,pana atunci putem vorbi de calatorii,sa imi trimiti poze,sa imi povesteti cum a fost,ce ti-a placut cel mai mult,putem vorbi despre cultura generala si cam atat, pe mine chiar ma pasioneaza calatoriile, nu prea am avut ocazia sa calatoresc si vreau sa vad poze din alte tari cu tine si sa imi povesteti despre fiecare in parte, dar repet sa nu mai vorbim de sport te rog, pentru ca momentan mi-e rusine de mine, eu voi fi activ pe Skype incepand de la ora 14:00, te astept acolo daca vrei sa vii,putem vorbi orice doresti tu,in afara de sport,vom vorbi poate si de sport cand vei vrea si tu, si cand nu voi mai face atatea greseli gramaticale, si voi invata MULT MAI BINE DE ATAT, bun deci daca vrei o sa ne auzim pe Skype, sunt curios cum va fi calatoria ta in franta, abia astept sa vina thailanda laughing hai te salut si poate ne auzim dupa ora 2 pe Skype, o sa vreau sa imi dai niste carti pe care sa le citesc, adica sa le cumpar si sa incep sa citesc, ca stiu ca ai citit foarte multe carti si vreau si eu sa fac aceelasi lucru, poate imi dai sa citesc si ceva despre istorie.
bun am scris prea mult, ma opresc aici.

| Zuzu1991 a răspuns:

NU exista concurs sportiv corect... nu a existat niciodata, NU V-A EXISTA VREODATA
pentru ca, corect inseamna ca toti concurentii au ACELEASI SANSE, lucru absolut imposibil cand e vorba de faptul ca nu exista 2 oameni cu acelasi corp

in cazul nostru, sunt diverse tipuri de muschi, in functie de genetica, si ca sa iti dau un exemplu elocvent dar, destul de greu de inteles, eu am facut fudokan, ei bine, acolo in loc sa se chinuie sa ne dezvolte vana rosie (muschii) incercau sa ne dezvolte vana alba (partile din muschi care definesc muschii) si care in timp dezvolta o forta mult mai mare... daaaar, iti trebuie cel putin 10 ani de antrenamente zilnice

| RobertMoon a răspuns:

Daca e mai slab fizic asta nu inseamna ca tu ii esti superior. Am vazut videoclipuri cu o femeie de aproximativ 60kg care puneau la skanderberg tipi masivi, dar care ei habar nu aveau care e treaba cu acest sport.Totul tine de tehnica bratului, modul in care iti pozitionezi corpul etc, deci nu este atat de usor precum pare. Asa ca ori te înscrii la un club daca exista asa ceva in orasul tau pentru a invata toate chestiile astea, ori te uiti la tutoriale pe Youtube si te antrenezi cu un tovaras sau iti cumperi o masa speciala de antrenament unde ai o bara de care tragi si pui greutati.

| Crapie explică (pentru RobertMoon):

Ma refeream la faptul ca ma antrenez de aproape un an special pentru tehnica stiutot ce tine de tehnica etc insa ideea e ca persoana resoectiva nu s-a antrenat niciodata pentru asa ceva, apropo am facut pe o masa de la o terasa nu pe o masa speciala

| Cosmin86 a răspuns (pentru Crapie):

Ai filmarea cu meciul? Ca-ti spun eu imediat ce-ai gresit la tehnica.

| Crapie explică (pentru Cosmin86):

Am facut pe o masa de la terasa subliniez asta, ma rog, ideea e ca l am prins in hook am tras insa nu am tras exploziv, si efectiv am simitit ca degeaba trag iar cand a tras si el parca mi-a cedat tot bratul, probabil omul are tendoanele mai puternice decat ale mele

| Cosmin86 a răspuns (pentru Crapie):

Incearca top roll.

| Iote a răspuns:

E o falsa idee ca grasimea da forta fizica.

| Crapie explică (pentru Iote):

Am 16 ani si 65 kg tipul respectiv are 20 si 60 kg