| Stixie a întrebat:

Hai sa pun o intrebare.Ma tot bate gandul asta de ceva zile incoa`.
Deci. daca ai o masea cariata, dar care nu te doare absolut deloc, cand ti`o scoate te poate durea?batting eyelashes
[Bineinteles sub efectul anesteziei]

6 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Daca radacina maselei este buna atunci nu ti-o scoate, o curata si o plombeaza, dar in cazul in care trebuie scoasa, iti face anestezie si nu simti nimic, doar anestezia aia iti amorteste jumatate de fata si ai impresia ca nu mai ai caphee hee)

| DakotaRoyse a răspuns:

Presupun ca vei simti doar ca lucreaza, asta in caz ca medicul are un anestezic bun.
Dar practic nu ar trebui sa te doara daca iti da anestezic, chiar deloc.
Ma rog, daca te doare si cu anestezic si maseaua trebuie scoasa, poti cere sa scoata nervul prima oara.

| Rioko a răspuns:

Daca iti da cu un sprei te doare laughing
Daca iti face injectie (mie mi-e frica de ace dar chiar nu am simtit nimic) nu te doare cand ti-o scoate, o sa te doara cam dupa 30 min daca o sa o tii la prea multa caldura sau in frigwinking

| CookieRaider a răspuns:

Nu deloc. am fost eu si nu m a durut deloc rolling on the floor)) si tot ma speriam ca proasta! si cand mi a facut imi spune doctora gata. la care eu: poftim? credeam ca glumeste!

| αɳḍϋ a răspuns:

Sub efectul anesteziei nu o sa te doara delocbig grin

Chiar zilele trecute mi-am scos una...

Dar chiar asa nu`ineaparat sa tsi`o scoatahappy

Take care[; X]

| criss10 a răspuns:

Durerea de masea te ia cand nici nu te astepti. Sub efectul anesteziei nu vei simnti nimic.Si mie mi-a cam fost frica dar am vazut ca nu doare...asa ca mult curaj