| Anonim2133 a întrebat:

Heeeeei :3 Imi poate spune si mie cineva ceva film de dragoste,dar foarte dragut? Legat de adolescenti. Etc,orice, dragut sa fie laughing big grin Fuunda :****

Răspuns Câştigător
| IonelaaaS a răspuns:

The Last Song (2010)
Ultimul cântec
Regia: Julie Anne Robinson
Cu: Liam Hemsworth, Miley Cyrus
Gen film: Dramă, Romantic
Ronnie (Miley Cyrus, la primul ei rol din afara universului Hannah Montana) petrece câteva săptămâni alături de tatăl ei înstrăinat după divorţul părinţilor. Deşi viaţa lui Ronnie nu va fi deloc uşoară în noua ei casă, adolescenta îşi va da curând seama că sângele apă nu se face şi va descoperi, desigur, şi fiorii dragostei...

A Walk to Remember (2002)
O iubire de neuitat
Regia: Adam Shankman
Cu: Mandy Moore, Shane West
Gen film: Dramă, Romantic, Dragoste
Un baiat rebel se indragosteste de cea mai ingenua creatura a liceului iar dragostea lor ii va transfigura pe amandoi.

Jurnalul
Regia: Nick Cassavetes
Cu: Ryan Gosling, Rachel McAdams
Gen film: Dramă, Romantic, Dragoste
Allie Hamilton şi Noah Calhoun s-au întâlnit într-o seară la carnaval şi se îndrăgostesc. Părinţii ei nu consimt legătura fiicei lor, deoarece familia lui Noah nu este suficient de bogată şi cunoscută, şi hotărăsc să se mute departe, cât mai departe de Noah

Keith (2008)
Keith
Regia: Todd Kessler
Cu: Elisabeth Harnois, Jesse McCartney
Gen film: Dramă, Romantic, Dragoste
Natalie, o populara eleva de 17 ani, traieste ca si cand viata nu ar mai avea taine pentru ea. Cel putin pana ce in peisaj apare Keith Zetterstrom, un baiat de care tanara se indragosteste nebuneste.
Disperata ca nu primeste din partea lui Keith atentia cu care a fost obisnuita, Natalie se apropie de el si afla ca ascunde un secret intunecat, ce anunta un sfarsit tragic...

Remember Me (2010)
Aminteşte-ţi de mine
Regia: Allen Coulter
Cu: Robert Pattinson, Emilie de Ravin
Gen film: Dramă, Romantic, Dragoste
Robert Pattinson este Tyler, un tânăr care trebuie să treacă peste moartea prematură a mamei sale. Lucrurile se schimbă în momentul în care tânărul o întâlneşte pe Ally, şi ea marcată, dar cu totul altfel, de o tragedie. Când mama i-a fost ucisă în faţă într-un accident, Ally a decis că trebuie să muşte cu putere din viaţă.
Funda? :*

| Briolette a răspuns (pentru IonelaaaS):

Tres metros sobre el cielo; Sorry for love

1 răspuns: