| Anide_Edina_1994 a întrebat:

Heeeei, am o mare problema. Am 14 ani si majoritatea prietenelor mele (mai mici decat mine ) au sânii si curul bombat. Eu sunt si destul de slaba... Dar orice as mânca nu ma îngrăș...crying, puteți sa ma ajutati cum sa ma îngrăș? Dar sa imi măresc sânii si fundul? Dau funda crying. Si nu imi Spune-ți. "Ai răbdare ca o sa iti crească " ca nu e asa. sad dau Fundaa.

4 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Totul tine de homonii tai femini de dezlvoltare unele fete se dezvolta mai rapid iar altele mai greu, este mult mai bine daca te dezvolti mai tarziu procesul de imbatranire aparand mult mai tarziu, dar daca vrei sa te ingrasi trebuie doar sa manci si sa nu faci sport, mult succes dar ai grija ce iti doresti daca tu esti fata din poza esti foarte frumoasa

| pietrean a răspuns:

Nu o sa-ti spun sa ai rabdare, ci doar sa pui mana pe carte si sa-ti dezvolti cultura generala, vocabularul, ca sa eviti vulgarismele.
La aceasta varsta alte preocupari ar trebui sa ai, ca sa nu fii un rebut mai tarziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba da, așa e, ai răbdare, o să-ți crească laughing.
Majoritatea fetelor se dezvoltă calumea prin clasa a 9-a, a 10-a, alea norocoase, mai devreme, dacă nu a venit timpul tău, va veni big grin.

| xgd a răspuns:

Te inteleg absolut perfect, am aceeasi problema. Multa lume spune ca ne vom dezvolta dupa ce ne vine ciclul, dar nu e adevarat. Eu am 15 ani si am ciclu de cinci ani de zile si nu sunt prea dezvoltata. Nici slaba nu sunt, am 1, 53 si 50 kg. Fund am, am si picioarele si fundul prea mari, parca le-am umflat cu pompa...Multa lume crede ca e bine, dar nu e deoarece nu prea imi gasesc pantaloni din cauza picioarelor groase si taliei subtiri. Sani n-am deloc, am niste umflaturii cat sa le pot cuprinde cu palma, dar inca nu pot umple de tot un sutien de cupa A. Lasand la o parte comparatiile, eu nu cred ca vrei sa te ingrasi, ci sa te dezvolti. Anul trecut am slabit sase kg, am tinut dieta pana am lesinat. M-am ingrasat la loc si nu sunt mai dezvoltata. Grasimea s-a depus pe picioare [ ca de obicei ] si nu unde am vrut eu, deci lasa faza cu ingrasatul. Pentru posterior cauta pe youtube tutoriale de exercitii, sunt o groaza de antrenamente care promit sa iti faca un fund mai bombat in maxim doua luni. Un fund tonifiat, cu muschi e mai atragator decat unul de grasime si degeaba [ si care ma are si celulita]. Cat despre sani ce pot sa spun...la asta lucrez si eu tongue. Nu incerca nicio tinctura ca nu da roade, am incercat eu si de marar, si de lemn dulce, si de branca ursului si zero rezultat. Incearca sa mananci multa carne de pui din comert. Maseaza-i putin mai dur, ideal ar fi sa tragi de ei cu toata puterea. Nu glumesc, chiar merge, e acelasi principiu pe care il folosesc indienii aceia care isi gauresc urechile enorm de mult pana le ajunge pielea la umeri, tesuturile se intind si astfel se multiplica. Tot pe principiul asta se bazeaza si pompa pentru sani. Ai putea si sa-ti lovesti sanii, majoritatea soldatilor se opereaza pentru ca le crescc sanii. Pe bune, medicii germani au facut un studiu asupra soldatilor. Prin lovirea cu arma grea a sanului stang, s-a acumulat grasime, multi au ajuns chiar la cupa B.Eu momentan astea le practic, sper sa si functioneze. Am renuntat la fast-food si mananc doar legume si mancare sanatoasa big grin Succes :* P.S : Am mai folosit eu si ulei de marar cu care mi-am masat sanii. S-au dublat :X doar ca dupa ce te opresti cu tratamentul revin la loc. Plus ca te vor durea.