| twe a întrebat:

Heeeeii:*.Vreau si eu niste status`uri de suparare..indiferenta..Dau funda!:*[Scz categoria:d]

1 răspuns:
| GeAnInA27 a răspuns:

Sunt clipe in viata cand ti-as spune tot ce simt dar stiu ca nu ar conta tu nu mai asculta sunt clipe in viata mea cand imi plange inima
Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata
Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…
priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara.A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele
a ars si nu a ramas din el decat amintirea prea rece si trista, o simpla cenusa a unui timp fara nume a unui popas fara urme..si-atat.
O doare ca stie ca nu esti langa ea.
O doare ca esti cu alta,
dar o consoleaza gandul ca e in inima ta
De atat barfa m-am intoxicat, dar sa stii ca omul nebarfit e un om ratat.
Vreau privirea aia, vreau acel glas care ma iubeste si ma scoate din impas
Privirea, glasul, atingerea ta. Vor fi etern in inima mea, aici le pastrez, le rasfoiesc zi de zi, ca pe o carte cu titlul "Am fost si Vom fi"
Ce lasi in urma ta? un cer de soare plin, o lacrima in priviri si-atat de multe amintiri
Incerc sa ascund calvarul numit depresie si zambesc fals doar pentru o buna impresie.
Astazi faci parte din trecut, desi imi umpli tot prezentul cu amintirea ta sad
Incearca sa razi si tu de viata, nu lasa numai viata sa rada de tine."
• Ma inalt sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu' de trecut • Si doare iar • Cum a durut demult • Da' trece • Si-o iau de la inceput •
Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea
Zambeste chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi
Imbracat în zâmbete aproape orice om e fals! Am crezut în ochi sinceri da m`am ars