| Roxana0606 a întrebat:

Heeei.mi-am scapat telefonul in apa, l-am uscat dar vad ca nu mai merge touch-ul. Se deschide,difuzorul este bine, suna, se aude clar. Ce-as putea sa ii fac? Se vede ca si cum inca ar vea o pata de apa pe el.l-am pus in orez dar nu e o imbunatatire.

1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Pata aia e ceva ce era in apa, saruri, clor... Nu se mai duce de acolo doar daca il desfaci si il stergi.
Device-urile scapate in apa nu se deschid dupa ce au fost udate, ca e foarte probabil sa se arda, mergi cu el direct la service. Asa, sa stii data viitoare. happy