| iloveusa a întrebat:

HEEELLPPP!sad sad sad Deci nu ma pot decide la ce profil sa dau la liceu.Eu vreau sa ma fac medic,dar m-ar tenta si o meserie de informatician. Daca ar fi posibil sa fac eu un profil, ar fi stiintele naturii bilingv engleza engleza intensiv mate-info happy Ce ma sfatuiti?

2 răspunsuri:
| FadetoBlack a răspuns:

Bună!
Decizia îţi aparţine!
Gândeşte-te ce ai vrea să faci! Ce ţi-ar plăcea mai mult!
Gândeşte-te că dacă vei fi medic, vor trece mulţi ani pâna ca tu să termini facultatea şi specializare, vei fi mult mai învârstă!
Infomarician, hmm În domeniul It, super! E o meserie foarte bănoasă, poate şi cea mai bănoasă, însă tu decizi!
Numai bine!

| BloodAndPain a răspuns:

2 profiile dificile. gandeste-te ce iti place mai mult, sa poata fii si o meserie de viitor.