| AdrianaAdriAdrii a întrebat:

Heei! Am o intrebare..acum o saptamana prietenii mei s-au mutat intr-o casa noua. Este batraneasca si vor sa o renoveze. Sunt o familie. 2 copii si parintii. Un baiat si o fata. Baiatul are 13 ani. Ciudat este ca acum 2 zile a fost ziua unuia dintre membrii familiei si au stat pana tarziu. Cand mama celor doi copii s-a dus sa faca patul a lasat baiatul de 13 ani intr-o camera, iar cand a vrut sa iasa a zis ca vazut o silueta neagra si urata si evident s-a speriat. Apoi copilul a inceput sa planga nu stia de ce plange, tremura apoi au chemat un dascal care sta cu ei pe strada si cand a vrut sa-l dea cu agheazma si mir a inceput sa tremure si mai tare, vroia sa-si rupa tricoul de pe el a inceput sa tipe. Si dupa ce s-a linistit s-a dus si a ridicat icoanele si avrut sa se inchine si nu a reusit si experienta s-a repetat noaptea. Dascalul a zis ca este diavolul.

Mama acestuia s-a speriat cumplit si ii este teama. Ar vrea sa renoveze si dupa sa vina preotul sa faca exorcizarea. Dar pana atunci ce ar trebui sa faca sa nu se mai repete intamplarea?

1 răspuns:
| BubbleWhitee a răspuns:

Pff..eu de obicei cred in chestii din astea, desi nu sunt chiar atat de des intampinate.Dar dupa cate stiu eu, zic sa se roage obligat cat de mult poate.Si sa se duca in biserica...ar fi cel mai bine asa.Si...momentan conteaza sa fie bine toata lumea, nu renovarea casei, zic.