| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare despre dragoste/prietenie, relatii etc.
Cum se face ca am trecut de la stagiul de cel mai bun prieten la un " nu mai vreau sa te vad " tinand cont ca eu nu cred ca am gresit prea mult, am fost alaturi de o fata cand avea nevoie de cineva, si doar am spus parerea mea proprie ca nu ar trebui sa se combine cu un tip. s-a combinat cu el si acum de mine nu mai vrea sa auda, cel putin nu m-a cautat de 2 luni, in curand incepe anul universitar si ma intorc in oras si habar nu am cum ar trebui sa ma comport cu ei, nu sunt genul de om care iarta uita sau se preface ca nu vede, sincer acum daca aud ceva la adresa mea se prea poate sa fac si spun lucruri care nu mai au cale de intoarcere.
Deci spuneti-mi si mie cum cineva te poate transforma fara remuscari din cel mai bun prieten in dusman, si cum poti renunta la cineva care intodeanua ti-a vrut binele, pentru un simplu "iubit" care va renunta la tine cu prima ocazie, si cum poti avea "tupeul" sa ii spui celui "ranit" ca e vina lui si sa ii cer sa nu se atinga de "iubitul" tau.
Ce ar trebui sa fac? dati-mi cateva idei si solutii la "problema " mea

4 răspunsuri:
| UnBroken2016 a răspuns:

Tu ai fost pe post de catelus nu de prieten. Cu prima ocazie cand nu ai fost de acord cu ce a vrut ea, ti-a dat cu praf de mers.

| seth2016 a răspuns:

Probabil te-ai bagat prea mult in viata ei si cand nu a mai suportat te-a respins.

| aqswdefr a răspuns:

Si eu am patit asa. Stateam mereu cu fata aceea dar acum 3 saptamani, cam asa ceva, a inceput sa se vada cu un baiat care l-am vorbit de rau in fata ei.Adica i-am zis clar ca-l urasc. Acum sunt impreuna iar eu am ramas pe dinafara total. Nici pe Facebook nu mai vorbim

| FanulMeu a răspuns (pentru aqswdefr):

Stiu prea bine prin ce treci, Facebook ca Facebook dar pe mine m-a scos pe dinafara, nimic nici nu imi raspunde la apeluri la mesaje la nimic, oricum cred ca pana la urma imi bag *** in ea de treaba si ma duc si ii trag o bataie buna lu gagicuso si prietenilor lui doar asa sa ii arat ca pot, si in al doilea rand cred ca il bag si in teroare, da-o in masa de treaba, daca din cauza unui tampit a ajuns sa ma ignore, ii demonstrez ca pot face destule lucruri si cand nu sunt in viata ei care sa o afecteze.