| AnemonaP a întrebat:

Heei lume,va suna cam ciudat...Dar,daca i-ai vandut o carte unui coleg din scoala,si nu ti-a adus banii de mult timp,cam o jumatate de an,si inca o foloseste, te poti duce la politie? Funda+vot
P.S. Fara raspunsuri stupide si fara misto.

Răspuns Câştigător
| WholeWorld a răspuns:

Fara raspunsuri stupide si fara misto?laughing
Singurul lucru stupid de aici e intrebarea ta si daca tu crezi ca politia vine sa investigheze pentru bani de pe o carteoh go on.
EXbig grinaca ai un vecin nou si e manelist si da muzica la maxima si e scandalagiu.
Te duci la politie si ei o sa vina peste o luna sa te intrebe ce s-a mai intamplatlaughing.
Daca te duci la politie cu problema asta o sa-ti dee raspunsuri la misto si nici nu te baga in seamawinking.
Daca consideri raspunsul asta fiind stupid sau dat la misto, ai probleme.

5 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Pentru un incident atat de minor normal ca politia nu are cum sa te ajute. Poti insa sa raportezi la un profesor/diriginte/director sau poti pur si simplu (cel mai indicat) sa o lasi moarta. Suma pentru oc arte oricum nu poate depasi cateva zeci de lei iar fapta s-a petrecut acum mult timp. Las-o asa, doar te stresezi aiurea si e pacat.

| MrAnderson a răspuns:

Salut

Daca nu ai nici o dovada ca obiectul aflat in posesia lui iti apartine, degeaba mergi la Politie.
Nu-ti pot face decat niste recomandari pe viitor. Sa le ai semnate, si mai ales...nu le mai vinde fara "banul jos".
Pastrezi o carte anume pana cand iti aduce banii, si dupa aia. happy

| Andeuta a răspuns:

Nu cred ca poti apela la politie pentru asa un lucru. Ai putea sa-i ceri colegului banii pur si simplu.

| Less_Ray_1990 a răspuns:

Ai vreun act care sa atesta ca nu ti-a dat bani nu si si asa politia romana nu o sa se deranjeze nu sau deranjat pentru omor dapai pentru o carte alta data fa afacerile ci cash pe moment ca mine

| MaZGaLiCiYi a răspuns:

Pur si simplu ii ceri ajutorul directorului... sau dirigintei/diriginte. Funda? xD