| Zdog a întrebat:

Sall TPU, am vândut un laptop unuia vineri si azi a suna si zicea ca se duce la politie ca nu are camera. In anunțul de pe Olx nu scrie nimic de camera.Pot sa pățesc ceva?

Răspuns Câştigător
| pufulescu a răspuns:

Nu, eu zic ca nu are ce sa iti faca. Daca in textul anuntului nu ai prezentat laptop-ul drept avand camera, sansele sa faca ceva cu reclamatia sunt practic zero. Despagubire? N-am auzit de asa ceva pana acum. Tot ce poate face pana la urma e sa trimeata scula inapoi si tu sa ii returnezi banii, mai multe nu!

4 răspunsuri:
| pufulescu a răspuns:

Daca nu l-ai prezentat drept avand camera nu are ce sa iti faca! Atentie ce ai vorbit la telefon, daca acolo ai spus asa ceva si el are ceva pile la politie poate obtine inregistrarea convorbirii.

| Zdog explică (pentru pufulescu):

I-am zis ca am folosit un web cam... In seara asta a început sa ma jignească ( " Grecu dracu/mincinos ), i-am zis să-mi trimită laptopul înapoi dar cu toate accesoriile si el a spus ca o sa ceara despăgubire ( serios...pentru ce daca eu i-am spus sa mi-l trimită înapoi). Este vreo șansă sa pățesc ceva?

| Denny_Denisa_2001 a răspuns (pentru Zdog):

Nu, stai calm laughing

| pufulescu a răspuns (pentru Zdog):

Nu, eu zic ca nu are ce sa iti faca. Daca in textul anuntului nu ai prezentat laptop-ul drept avand camera, sansele sa faca ceva cu reclamatia sunt practic zero. Despagubire? N-am auzit de asa ceva pana acum. Tot ce poate face pana la urma e sa trimeata scula inapoi si tu sa ii returnezi banii, mai multe nu!

| Robert-Nick_Revnic_1996 a răspuns:

Dacă în anunț nu ai menționat că are cameră, atunci nu cred. Poți să le arăți anunțul și așa te-ai scos.