| ElenaZamfi a întrebat:

Heei TPU! Cum e vacanta pierd timpul degeaba.Afara ploua toata ziua si nu am cum iesi. Timpul meu il petrec: citind, mai repetand engleza, si sa ma uit la televizor, sau stau la calculator.Ca tot veni vorba, pe calculator stau doar pe blog facebook si TPU.Si cam atat:d Imi puteti propune ceva cu care sa-mi umplu timpul mai mult? Primul cu cele mai multe si cele mai interesante sugestii va primi funda. Restu voturi.Multumesc![Precizez ca am 13 ani]

1 răspuns:
| MMihai a răspuns:

Descarcă gratuit de pe net Open Office și documentația lui, ( în română și în engleză, circa 500 MB ) de pe pagini Open Office.org, cauți cu Google.
Instalează softul ( circa 160 MB) și învață să lucrezi cu el. Ai nevoie și de softul Adobe Acrobat Reader sau de altul pentru citit cărți în format electronic. Și pe ăla îl iei gratuit de pe Net. Documentația softurilor din grupa Open Office, o găsești pe Internet. Open Office, este un soft similar cu Office, și poate te descurci mai bine, cu acel soft decât cu Office de la Microsoft, că ăsta are multă documentație gratuită, în română și în engleză.
Oricum cu programul Writer scrii frumos la calculator.