| Anonim124635 a întrebat:

Va rog dati-mi niste idei de hobby-uri stau la casa cu curte. După cum știți acum nu mai avem voie să ieșim din casă și nu stiu ce hobby sa imi gasesc deoarece nu am cum sa imi umplu timpul. Va rog dati-mi niste sugestii interesante (cel care da cele mai multe idei si cele mai interesante primeste funda) si va rog fara raspunsuri jignitoare.

Răspuns Câştigător
| Nume6 a răspuns:

Te joci cu mingea cu căţelul, pictezi, faci sport, plantezi ceva flori, copaci, te uiţi la un film pe laptop, faci un puzzle, joci carti cu cineva din familie sau volei, faci curat prin curte, faci ornamente de gradină manuale, poti sa construiesti un foișor cu parintii, faci o cușcă frumoasă la câine, scrii o poveste, o poezie, un jurnal, vorbesti despre tot ce iti vine tie prin minte cu un prieten bun, prin skype sau prin mesaje, plantezi gazon

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai tu stii ce anume i ti place sa faci, ca vorbeai de hobby-uri, tu trebuie sa gasesti acel hobby, e bine ca ai casă la curte, ai macar o curte unde poti iesii la aer, la bloc in afara de balcon nu ai alternative.

| Catrice a răspuns:

Apuca-te de grădinărit. Poți încerca cu flori sau chiar fructe/legume. Sau sa construiești ceva. Depinde de cat spațiu liber ai.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Dacă ai curte, profită și fă sport, stai la soare, că ăștia de la bloc n-au norocul să se poată destinde așa.

| Ineys a răspuns:

Deseneaza.

| WhiteLife a răspuns:

Poți coase felicitări, găsești modele și indicații la:

https://www.stitchingcards.com

Te poți apuca de croșetată, origami, ceva ce sa poți face cadou sau sa vinzi. Poți învăța o limbă straina, sau să citești o carte.

Răspuns utilizator avertizat