| Miru987654321 a întrebat:

Heei tuturor.Deci,sa incep. Acum cateva zile, aproape o saptamana am cunoscut pe cineva.I-am dat like la niste intrebari pe ask.fm gen"ce nota pui?" si "cat la % sunt dragute fetle care apreciaza asta?",mi-a dat 9, 8 si 100%. Dupa m-a ciupit pe facebook,ne-am ciupit ceva timp,dupa s-a bagat in seama, am vorbit 3 ore jumatate cam asa,mi-a spus ca sunt draguta si ca-i sunt draga, folosea tot felul de emoticoane adorabile etc.Am stabilit sa iesim afara a 2 a zi, a mai venit si o prietena de a mea.Am iesit intr-un parc de prin orasul meu.Cat am iesit am vorbit non-stop.Eu sut o fire ce gandeste mai pervers si vorbeste cu subinteles.Si tot faceam glume si cand spuneam ceva pervers ma imbratisa tare si imi spunea sa-l tin in brate ca ii este frig,desi el era cel mai gros imbracat, cu un hanorac si nici macar nu tremura.Am stat imbratisati o ora jumate ceva de genul, m-a pupat pe frunte.Cand a trebuit sa plecam sa ne facem bagajul pentru ca a 2-a zi am plecat la Iasi ( am stat 3-4 zile), a spus sa mai stam. puppy dog eyes3 Mi-a spus si "pisi". Dar de 3-4 zile doar ne ciupim pe facebok si ne mai dam likeuri, nu am mai vorbit. El m-a intreabat "ce fac" de cele 3-4 ori cat am vorbit.Sincer eu am tupeu sa fac multe,dar sa-l salut chiar nu sunt in stare, mi-e rusine.Credeti ca simte ceva pentru mine? Eu nu stiu ce sa cred.De ce credeti ca nu ma mai saluta pe facebook?

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Sincer eu cred ca a vrut doar sa te cunosca nimic mai mult.

| Wøodenpints a răspuns:

Voi mai aveți timp și de viața reală la halul în care vă ciupiți, lăicuiți sau ce dracu mai faceți?

| LexieRiley a răspuns:

Nu simte nimic pentru tine. Da, poate ca zice ca esti frumoasa si ca ii placi - ca si infatisare, evident -, dar si tu poti sa zici de un oarecare baiat de pe strada ca iti place de el (si evident ca te vei referi la infatisare). Ca sa te placa cu adevarat (ma refer la adevaratul sentiment) trebuie sa petreceti mult mai mult timp impreuna, sa va cunoasteti extrem de bine, sa stii totul despre el, iar el sa stie totul despre tine (ce iti place sa faci etc).
In plus, chestia cu "pisi" si alte chestii... asa sunt toti tipii disperati dupa fete. Vad o tipa care arata bine pe Facebook, hai sa ma bag in seama cu ea ca poate iese ceva, o iesire, cine stie. Baietii de acest fel nu te vor pentru ceea ce esti in interior, ci pentru ceea ce esti in exterior. Iar daca tu vrei un asemenea baiat, poti iesi cu el, te poti cupla cu el, il poti numi "iubit", dar sa nu te miri daca dupa vreo cateva saptamani/luni va despartiti.

Si ca sa-ti raspund si la ultima intrebare - motivul pentru care nu te mai saluta -, tipul nu mai e interesat. Asa cum te-a gasit pe tine, a gasit-o si pe urmatoarea, si va contiua la fel in viitor.