| B3happy a întrebat:

Heei. Vreau sa cumpar nuantator si sa-mi fac doar varfurile. Trebuie sa ma si decolorez mai intai?

4 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Depinde de ce culoare este nuantatorul:daca este de culoare inchisa si tu ai parul mai deschis la culoare, nu trebuie sa-l decolorezi.
Dar ce te faci, daca parul tau este saten mai inchis si vrei sa-l dai cu un nuantator mai deschis? Sigur ca nu o sa se vada si atunci ar trebui putin decolorat.
Mai bine foloseste vopsea.

| PeFuga a răspuns:

Daca ai culoarea naturala mai inchisa decat nuantatorul va trebui sa te decolorezi putin. Daca ai culoarea naturala mai deschisa, poti sa pui nuantatorul fara sa fi decolorat inainte!

| LastKisss a răspuns:

Indicat este sa nu te decolorezi. O sa prinda culoarea si fara decolorant :*

| LiftexMoon a răspuns:

Nu laughing