| andreuxxaa9095 a întrebat:

Vreau sa`mi deschid culoarea parului. Am parul saten.deschis. Trebuie sa-l decolorez mai intai si apoi sa-l vopsesc. Parul meu este si putin ars de la placa... i-am taiat varfurile care erau despicate. Si nu pot renunta la placa crying... O sa mi`l strice si mai tare delocorantul si vopseaua? Multumesc! :*:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, substantele din decolorant si vopsea iti vor strica parul.Mai bine renunta la ideea de a te vopsi(sunt sigura ca nu e nevoie sa faci lucrul acesta si nu are rost sa-ti strici parul din cauza unor mofturi de moment). Incearca sa folosesti placa doar ocazional.In rest, pentru a-i reda stralucirea naturala si pentru a-i da un aspect sanatos, aplica pe toata lungimea parului ulei de masline(de preferat)sau de ricin si lasa-l sa actioneze 30 minute-1 ora, dupa care spala-te pe cap cu sampon de doua ori si clateste bine. Fa lucrul acesta o data sau de doua ori pe saptamana.

3 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună dimineaţa. Da, o să ţi-l strice, mai ales decolorantul. O să îţi cadă foarte mult păr. Foloseşte ulei de ricin. Baftă!

pa, pa.

| JustInCase_1628 a răspuns:

Da, decolorantul deterioreaza si usuca foarte tare. Asteapta-te ca un timp sa ai impresia ca nu iti mai creste parul. Cauta o masca buna si un balsam care nu necesita clatire si aplica-le de 2 ori pe saptamana. Am trecut si eu prin asta. Succes!

| Gaby_8950 a răspuns:

De exemplu eu mi-am facut suvite si mie nu mi-a stricat parul
nu o sa ti-l strice sunt sigura