| AlissaDăăă a întrebat:

Heeii TPU!

Am maare nevoie de ajutor.
Nu stiu ce e cu mine dar de cateva zile am o stare foarte nasoala, nu am chef de nimic, sunt trista si ascult niste melodii "triste" in prostie, eu care ascultam numai ac/dc, metallica, bfmv etc.
Pe langa asta mai e si faptul ca cel pe care il plac nici nu stie ca exist straight face. Cei mai buni prieteni ai mei s-au certat.Mama nu se simte prea bine si multe altele.straight face.
Dati-mi niste idei de ce as putea face sa nu mai am starea asta ca nu mai suport! straight face.
Si mie mi se pare o tampenie ce am scris da` na.laughing.
Mersi anticipat!
Dau funda :d.

Răspuns Câştigător
| ѕєñσяιтα a răspuns:

Buna.
Si eu am cateodata starea asta, stau pana pe la vreo 7 seara in pijama, stau, ascult muzica. si vad cum trece ziua. laughing
Incearca sa fii un pic mai optimista, mai increzatoare, chiar daca ai unele probleme, lasa`le in urma si treci cu capul sus peste tot.
Suna`i pe prietenii tai, sa iesiti undeva.
Sper ca te-am ajutat si eu macar un picut happy
Take Care! kiss
wave

6 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Vorbeşte cu o prietenă de a ta care ştie să păstreze un secret despre tot ce te frământă, ieşi pe afară, plimbă'te, bagă'te'n seamă cu tipul respectiv( nu ai nimci de pierdut dacă încerci!).
Bucură'te din orice nimic, putea fii şi mai rău, crede'mă.
Baftă!

| ROB3RT89 a răspuns:

Mult prea multe adunate si e normal sa fii ceva mai pesimista! Problemele sentimentale se rezolva mai repede decat crezi,daca nu uita-l si tu pe el, prieteni se cearta dar se si impaca, la maicata banuiesc ca e ceva temporal...Iar tu daca esti ceva mai optimista si nu le mai pui pe toate la suflete ai sa vezi ca e totul okwinking

| goldheart a răspuns:

Buna, scumpo! Imi pare rau ca te simti ''rau'', pentru ca nu-mi place sa vad ca un om sufera. Schimbarea starii de spirit poate incepe cu o schimbare de look, reinnoirea garderobei (mai ales ca vine scoala), poate incepi sa asculti si alt gen de muzica in afara de rock( ti-as recomanda: celine dion, mariah carey, antonia, usher, justin timberlake). In al doilea rand, poate c-ar fi bine sa iesi putin din casa, prin parc, la un suc cu fetele...ce-as fi sa te apuci de un sport nou, de dans, citit, sau de cantat la un instrument nou. Cine stie? Toate acestea ar avea puterea de a trezi in tine emotii pozitive, inlaturandu-le pe cele negative. Sper ca te-am ajutat. Funda? :*:*

| AlissaDăăă explică:

Mersi tuturor pentru raspunsuri, as vrea sa va pot da funda la toti sad.
Am uitat sa mentionez ca tipul are prietena laughing.Si ca nu ascult numai rockhee hee. Anyways, inca o data mersi tuturor >big grin

| StefaniaStefania a răspuns:

Am avut si eu o stare de-asta dar am gasit cauza dupa cateva zile.incepusem sa ascult paramore si intr-un fel ma deprimasem chiar daca nu au o muzica "de inmormantare" laughing.oricum incearca sa revii la muzica care te face fericita pentru ca starea asta face sa para ca totul se darama in viata ta. situatia nu e chiar atat de grava pe cat crezi tu acum. sper ca ti-am fost de ajutor. sper sa te simti mai bine:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal sa mai ai si stari nasoale.Nu poti fi tot timpul fericit pentru ca viata nu e mereu roz.Stai linistita,e ceva normal,mai ales cand esti la adolescenta pentru ca atunci starile astea apar mai des.Iar la noi,fetele,starile astea depresive,mai apar si in perioada aia a lunii.
Deci, stai calma ca o sa-ti treaca, n-o sa ramai pe veci trista si fara chef de viatahappy