| Pau a întrebat:

Heey! As vrea ca in aceasta vara sa nu stau degeaba, as vrea sa am si eu venitul meu ca sa nu le mai cer bani parintilor pentru fiecare prostioara pe care o vreau.
As putea sa lucrez ceva? Am 15 ani...de fapt peste 3 luni ii voi implini

1 răspuns:
| zink a răspuns:

Buna crede-ma ca si eu vreau la fel ca tine si eu implinesc 15 ani peste o luna dar la varsta noastra nu te angajeaza nimeni pentru ca nu risca sa isi piarda firmele, in lege scrie ca peste 18 ani poti lucra si doar peste 16 ani poti lucra prostioare precum sa vinzi ziare sau sa imparti fluturasi. poti incerca sa vinzi anumite lucruri care nu-ti mai tbr pe site-uri dar ai grija tbr sa fie intr-o anumita conditie poti sa mai speli si vasele sau sa-ti faci curat si sa le ceri parintilor bani pentru asta, nu stiu, intr-o vreme eram buni astia de 15 ani pentru babysittyng dar acum nu avem vvoie ca tbr sa facem cursuri...deci nuh eu iti recomand cu site-u ideea...am un prietene care face asa si castiga 600 lei lunaradika cumpara chitare second hand pe care da 250 lei si le vinde cu 450-600, deci poti face bani doar daca ai idei, sper ca ti-am fost de ajutor:*funda?batting eyelashes