| SweetieBeibby a întrebat:

Heey! Cine ma ajuta si pe mine? Vreau sa blochez un numar de telefon, adica sa nu am mai poata suna sau sa`mi trimita mesaje si nu stiu cum.Am nevoie urgent de ajutor, va rog explicati`mi..am incercat sa dau pe numarul respectiv la optiuni dar nu gasesc sa il blochez...am un Nokia c3.Va rog ajutati`ma,explicati`mi,care stiti! Fundaa! :*:* Scuzati categoria, dar e una dintre cele mai accesate! happy

3 răspunsuri:
| Levente a răspuns:

Se poate bloca din telefonul Nokia C3. Seteaza meniul in engelza si urmareste pasii. Pentru acesta ai nevoie de o parola de la de acces de la operatorul de telefon (Vodafone, Orange, cosmote etc.)
Nu am telefonul tau, dar pe aici este:
Menu > Settings and Security. To prevent calls, you need a barring password from your service provider.
Prevent certain call types
1 Select Call barr. service and the desired option.
2 Select Activate, and enter your barring password

| al3xander a răspuns:

Iti trebuie un program de blocat. unul este http://www.symbiantweet.com/......s-messages dar costa 5 euro

| Angheluta_Neta_1984 a răspuns:

Vreau si eu setarile de la Nokia 700 cine ma ajuta sa bloghez un nr va rog frumos