| MykaElla1 a întrebat:

Heey. deci am 14 ani si 47 de kg in clasa a6a am avut 63 :O doamne broken heart in fine dupa care am slabit ca m-am operat de apendicita la 56 apoi usor usor la 52 si tot asa pana am ajuns la 47 faza e ca eu nu mananc mancare deloc stiu ca asta nu e bine, mama ma cearta mereu sa mananc ca pot face ulcer etc... dar eu nu vreau sa mananc plus ca mananc fel si fel de prostii cipsuri, dulciuri dar nu mananc mancare se intampla d vreo 2-3 luni precizez ca joc handbal fac si sport acasa si peste aprox 5 luni o sa am banchetul ce as putea face sa pot manca sa nu ma ingras, am uitat sa specific vreau sa ajung la 45 big grin, ma puteti ajuta cu un sfat? nu vreau pareri rautacioase! si dau funda :*

Răspuns Câştigător
| ValentinnaV a răspuns:

Ok..nu iti zic ca restul..vai dar nu e bine asa ceva, dar ai grija, asta stii si tu si o faci pe riscul ta..prima oara..ai grija sa nu ai vreo problema de sanatate care sa iti afecteze corpul..in al doilea rand impune-ti clar ca macar pana la bal sa nu pui mana pe chips-uri, dulciuri sau pe sucuri. daca simti tentatia arunca-le in secunda doi si pleaca de langa ele eu de multe ori asa faceam. dimineata sari coarda 30 de minute si seara la fel..bea apa cam 2 l. tine o sticla de 2l de apa langa birou mereu si bea cate putin..cand te uiti la un film sau ceva..bea ceai verde, ajuta chiar mult.o lingurita de miere in apa calda cu o lingurita de scortisoara..Cam asa ceva..Nu e bine tine minte sa nu fortezi cu astea deloc.dar pana la balul acela eu zic ca 2kg dai jos :* Daca m-ai ai nevoie de ceva ceri id-ul meu si vorbim happy

3 răspunsuri:
| denyemy a răspuns:

Nu ai nevoie de asa ceva, dar daca vrei sa dai jos sau sa te mentii, apuca-te serios de un sport.

| Adeniy a răspuns:

Off doamne, imi amintesti de mine. Am facut aceeasi prostie. Uite, cred ca si tu vrei sa fii peste cativa ani o femeie frumoasa cu un corp frumos, nu una care arata ca naiba. Pentru asta e nevoie cat de cat sa mananci ce trebuie. Ok, poti sa mananci chipsuri si crănțănele din astea, dar manâncă si mâncare.

| condorul99 a răspuns:

Pai inainte sa te gandesti la greutatea ta ideala ar fi mai bine sa iti iei in calcul si inlatimea si daca faci sport este de ajuns incat sa nu te ingrasi. Desigur pentru ca te vei inalta vei mai pune in greutate dar asta este natural avand in vedere faptul ca esti in crestere si trebuie sa mananci fiind inca in crestere. In concluzie iti doresc noroc si sa reusesti sa gasesti raspunsul potrivit