| Ariamnaa a întrebat:

Heey! Deci am cea mai sad stare. Efectiv ma simt cea mai neimportanta persoana. Sunt si grasa si urata da in fine parinti spun ca sunt frumoasa. Ma simt si singura poate chiar daca nu sunt. Toti copii de varsta mea (13 ani)au relatii, eu nu! Prieteni nu prea am cred ca 4 am. Nu stiu as vrea sa am o alta viata sa fiu o persoana inconjurata de prieteni. Uni dintre prieteni m-au tradat nu mai sunt de incredere nici unul.

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Sa o numesti "relatie" la 13 ani este prea mult. E doar o prietenie cu sarutari si atat. Daca prietenii tai ar manca rahat, ai face si tu la fel doar ca sa semeni cu ei? Nu trebuie sa faci ce fac altii. Fa ce doresti tu si ce te face pe tine fericita. In legatura cu prietenii, sa stii ca e important sa ai cativa si de incredere decat mai multi, care sa nici nu te considera prietena lor. Conteaza calitatea nu cantitatea.
Treaba cu greutatea se poate rezolva, daca chiar este nevoie si depasesti greutatea optima pentru varsta si inaltimea ta. Daca este o problema reala, trebuie sa mergi la un nutritionist.

| Lukasssz a răspuns:

Esti inca mica...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 13 ani eu încă mă jucam cu păpușile.
Fii mulțumită că ai și 4 prieteni în loc de nici unul.
Dacă unul te-a trădat, nu înseamnă că ceilalți 3 o să procedeze la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai o familie care te iubește, o mână de prieteni și un Dumnezeu care te vede ca pe cea mai prețioasă făptură, că L-a dat pe Fiul Lui pentru tine. Așadar și prin urmare... ești un copil fericit.
Altceva? Relațiile se încep când ești gata să întemeiezi o familie. Ești gata la 13 ani?

| TheStrategist a răspuns:

Dacă ai 13 ani nu trebuie să îți pierzi timpul cu relații ca alții de vârsta ta. Iar dacă vrei să slăbești poți începe să faci sport, de exemplu alergare de 3-4 ori pe săptămână.
Ca să îți faci prieteni buni trebuie să comunici cu ei și să observi dacă ai pasiuni în comun cu ei, comportamentul lor, etc.