| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema
Una mare
Nu stiu ce sa spun, ma simt abandonata intr-o lume in care traiesc doar eu.
Nu am prieteni
In fine, sunt inconjurata de multe persoane, dar n-am nici o prietena sau prieten adevarat
Pe facebok oamenii ma evita-mai ales prietenii mei-colegii de clasa
Eu sunt rockerita
Nu stiu poate e vina felului meu de a fithinking
Nu stiu
Invat bine-n-am astfel de probleme
Dar de mica am fost putin mai nebuna
N-am nici prieten-sau daca am avut vreodata, mereu am dat de relatii la distanta
Nu stiu ce sa fac-prietenea mea cea mai buna se fereste de mine
O prietenea foarte apropriata de-a mea nici macar nu ma are in lista de cei mai buni prieteni la facebook
Nici cealalta
AM o singura prietena dar culmea ea mi-a facut rau dar mereu simt ca-mi e prietena si totusi am senzatia ca iar imi va face rau
Baietii-hmmmm-nu sunt foarte innebuniti dupa mine-nu e ast aimportant
Nu sunt foarte populara-nici nu-mi doaresc asta
Dar imi odresc prieteni adevarati pe care sa ma pot baza si sa am incredere in ei

CE SA FAAAAAC?

7 răspunsuri:
| ReiVaN a răspuns:

Pfa stai sa incep :
Esti genu ala de copil cu multi bani care sufera aiurea pentru nimic, genu ala de copil care a fost crescut foarte bine de parinti, care ( parinti) mereu au fost cu tine.
pun pariu ca nu ai nicio treaba cu strada si ca nu stii cum e sa imparti 10 mi cu 10 copii.
GEnu ala de copil care crede ca prietenii il tradeaza.cum fratie sa te tradeze ce poa` sa iti fac sa te lase fara nevasta si casa?
eu zic dracu sa te trezesti la realitate sa nu mai suferi cum vezi tu prin filme. urasc genu de copii ca tine, sunteti niste tristi.

| Alecsandraa97 a răspuns:

Imi pare rău pentru tine.

Cred ca ai putea sa intri in conversatie cu oameni care ti se par ok pentru tine. Ii observi dupa felul de a fi si cum vorbesc. Trebuie sa cauti foarte adanc sa gasesti un prienten bun sau o prietena buna. Poate te ajut eu cu unele chestii in lamurire cu intrebarea ta. Daca vrei mai mult ajutor lasa-mi un mesaj si iti voi raspunde!

Pa, pa :*!

| aida009 a răspuns:

Nici eu nu am avut nici o prietena sau prieten bun si nuci acum nu am numai niste fete care nu prea le am la suflet ca prietene. poate ca ceilalti m-au considerat prietena dar nu i-am considerat prieteni pentru ca le era intodeauna frica sa se sacrifice pentru mine, ba chiar am platit eu pentru ei, dar nu mi-a pasat si nici tie sa nu-ti pese trebuie scepti durerea si apoi intelegi durerea nu mai ai mult pana durerea se va transforma in indiferenta si cred ca vei gasi o prietena sau un prieten de suflet candva.Deci BAFTA... FUNDITA?

| Visionfree a răspuns:

Dramatizezi, daca esti asa nefericita taieti venele(vezi ca se taie paralel cu podul palmei).
Sau ai sa putea sa incepi sa nu iti pese, toata lumea isi face prieteni, chiar si cei mai neadaptati, trebuie doar sa astepti, si stand in casa si plangadu-ti de mila nu o sa te prea ajute.
In plus, ar trebuis a iei o atitudine mai indiferenta, gandeste-te ca ei pierd(hranesteti ego-ul femeie).

| mony_3128 a răspuns:

Daca vrei o prietena adevarata uite id meu "mony_monalisa_monik"

| johnydark a răspuns:

Lumea e ciudata, rea si parsiva. Nu incerca sa te mai raportezi la cei din jur si incearca sa te raportezi la tine si ceea ce esti. Pentru ca undeva acolo conteaza parerea ta, ideile tale si alegerile tale. Prieteni vin si pleaca, dar prieteni adevarati nu prea se mai gasesc. Singurul sfat e sa incerci sa crezi in tine si sa iti urmezi propria cale si restul va veni de la sine. Nici eu nu stiu daca e adevarat dar e singura solutie pentru o lume care te critica dupa aparente si te judeca la prima secunda. Daca ai nevoie de cineva cu care sa vorbesti eu sunt aici Johnybst@yahoo.com

| Pisoi_4331 a răspuns:

Pai lumeaa asta e forte riea si prieteele tale acelea 2 nu sunt prietenele tale chiar daaca asta simtzi...sunt nste tarfee ord.(scuze. de espresie)dar profita de tine si daca vrei un prieten nu mai fi "nebuna"P.S