| Anne_3522 a întrebat:

Heey! Imi poate spune si mie cineva cum pot ajunge de la Universitate la Parcul Cismigiu? dau fundita!

Răspuns Câştigător
| anss23 a răspuns:

Cu metroul, de la statia Universitate mergi o statie pana la Piata Unirii, acolo schimbi si mai mergi o statie pana la Izvor.La Izvor cobori si dupa ce iesi de la metrou treci Dambovita, mai mergi vreo 200 de metri in directia aia si o sa vezi parcul.happy

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Răspunsurile primite nu sînt corecte.
Aşa, după cum ţi-a spus anss, cît aştepţi metroul, cît mergi, cît schimbi şi cît mai faci de la podul Izvor, faci mai mult de o jumătate de oră, plus banii la Metrou.
În acest caz, mersul pe jos e şi mai sănătos şi şi mai rapid.
Să iei taxiul pentru o distanţă de 500 de metri? Asta-i culmea!
Dacă te întorci cu spatele la Teatrul Naţional şi ai în stînga statuia lui Mihai Viteazul, începi să cobori în sensul din faţa ta. Ai cam 200 de metri pînă la Calea Victoriei şi apoi, în continuare traversezi, la CCA, şi pe bulevardul Elisabeta, mai ai vreo 300 de metri pînă la Cişmigiu. Deci, în total vreo 500 de metri, asta însemnînd maxim 10 minute de mers pe jos.

| b0gd4nn a răspuns:

Cu un taxi big grin